Kalıcı Makyaj Öncesi ve Sonrası

Makyaj hemen hemen her kadının vazgeçilmez tutkusu ve güzel görünüme kavuşabilmek adına vazgeçemediği bir şeydir. Bununla birlikte kadınlar makyaj yaparak yüz hatlarını daha belirgin hale getirebilmekte ve daha bakımlı görülebilmektedir. Aynı zamanda birçok kadının veya bütün kadınların makyajla son derece değiştiğini ve daha güzel olduğunu da söylememiz mümkündür. Gerek çalışan kadınların gerek ise okuyan bir çok kadının makyaj vazgeçilmezidir. Fakat burada şöyle bir problemle karşı karşıya gelmekteyiz. Her gün makyaj yapmakla uğraşma ve sonrasında temizleme adeta zaman kaybı olabilmekte ve bazen işkenceye dönüşebilmektedir. Peki ya bunun için çözüm nedir? Bunun ana çözümü Kalıcı makyaj yöntemidir.

Kalıcı makyaj yöntemi

Bu yöntem bir çok kadının tercihi olmakla birlikte son derece etkili bir yöntemdir. Güvenilir bir yöntem olan kalıcı makyaj yöntemi kullanım açısından kesinlikle risk oluşturmaz. Yani sağlığa her hangi bir zararı yoktur. Kalıcı makyaj için kullanılan ürünler kimyasal olmayıp bitkisel özlerden oluşmuştur. Rahatsız edici bir kokusu bulunmamaktadır. Kalıcı makyaj yöntemi çok tercih edilen bir yöntem olmakla birlikte kalıcı dövme ile karıştırılmaması gereken bir unsurdur. Kalıcı dövme ile kalıcı makyaj yöntemini ayırt eden özellik kalıcılık süresidir. Kalıcı  dövmenin yapımında kimyasal maddeler de kullanılmaktadır. Kalıcı dövmede ise tamamen bitkisel ürünlerin kullanımı oluğundan zaman içerisinde geçmesi yani silinebilmesi mümkündür.

Kalıcı makyaj öncesi ve sonrası

Kalıcı makyaj öncesi makyaj yapılacak bölgeye uyuşturucu krem sürülerek bölgesel uyuşturma gerçekleştirilir. Sürülen bu krem sayesinde makyaj yapılacak yer uyuşur ve kalıcı makyaj yapımına başlanılabilir. Uyuşturma işlemi doktorun kararına da bağlı olarak değişebilir. Kalıcı makyaj sonrasında ise doktorunuzun verdiği talimatlara uymalısınız. Yapmanız gereken ilk işlev yüksek güneş ışınlarından korunmak olmalıdır. Doktorunuzun verdiği nemlendirici kremleri de kullanarak iyileştirme süresini kısaltabilirsiniz.

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın