Kalıcı Makyaj Cilde Zarar Verir Mi?

Kozmetik sektöründe günden güne büyük ölçüde gelişim görülmektedir. Kadınlar veya erkekler kozmetik ürünler ile ciltlerinde bulunan kusurları kapatabilmekte veya daha etkileyici bir dış görünüşe sahip olabilmektedirler. Kozmetik sektörünün gelişimi ise kalıcı makyaj uygulamalarının gelişmesine de neden olmaktadır.

Kalıcı makyaj hiçbir şekilde sudan ve diğer temizleme ürünlerinden etkilenmemektedir. Bu nedenden dolayı da bireyler tarafından sıkça tercih edilmektedir. Kalıcı makyaj uygulaması esnasında tamamen steril, tek kullanımlık malzemeler kullanılmaktadır. Bunun yanında makyaj esnasında kullanılan ürünler tamamen doğal bir içeriğe sahip olmaktadır. Bu nedenden dolayı isteyen herkes kalıcı makyaj uygulaması yaptırabilmektedir. Ayrıca bitkisel ürünler kullanıldığından dolayı herhangi bir alerjik reaksiyon gözlenmemektedir.

Kalıcı makyaj cilde zarar verir mi?’ sorusunun cevabı herkes tarafından merak edilmektedir. Kalıcı makyaj esnasında bitkisel makyaj ürünleri kullanıldığından dolayı cilde herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Yaptıran bireylerde cilt bozulması gibi durumlar yaşanmamaktadır.

Kalıcı makyaj uygulamasının kalıcılığı ise her cilt yapısına göre farklılık gösterebilmektedir. Ortalama kalıcılığı ise 2 ve 5 yıl arasında değişiklik göstermektedir. Kalıcı makyaj zaman geçtikçe kendiliğinden silinmeye başlamaktadır. Silinmesi ise tamamen cildin yapısına bağlıdır. Bazı ciltler kendisini çok çabuk yenilemektedir. Bu nedenden dolayı kalıcı makyaj daha çabuk silinmektedir.

Kalıcı makyaj uygulamaları içerisinde ise eyeliner, dudak kontürü ve kaş kötürü gibi uygulamalar yer almaktadır. Lokal anestezi altında yapılan uygulamalar olduğundan dolayı hiçbir şekilde ağrı hissedilmemektedir. İşlem sonrasında morarma ve şişme gibi durumlar meydana gelmemektedir.

Kalıcı Makyaj Avantajları

Kalıcı makyajın birçok avantajı bulunmaktadır. Yoğun tempoda çalışanlar, makyaj yapmaya pek fırsat bulamamaktadır. Bu nedenden dolayı sıkça tercih etmektedirler. Bunun yanında kaşlarında seyreklik bulunanlar da tercih etmektedirler. Bu sayede kaşları daha belirgin olmaktadır. Kalıcı makyaj ile yüz hatları daha belirgin olmaktadır. Ciltte bulunan bazı kusurlar da bu sayede kapatılmaktadır.

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın