Popo Dolgusu Nedir?

Popo dolgusu matriks yapı içerisinde, sentetik lineer poliamidden hazırlanmış üç boyutlu moleküler bir yapıdır. Klorid çözelti olarak da adlandırılabilen bu yapı üç boyutlu hiidrolik jel bir dokuya sahiptir.

Jelin yapısı karbon ve amin grupları arasındaki çoklu hidrojen bağıllarının yapısı ile aynıdır. Bu tarz dolgu maddeleri yumuşak dokularda uzun süreli elastikiyet sağlar. Bu da jel dokunun uzun süreli olarak vücutta tutulmasını sağlar. Bu tür dolgulara Aquafilling ve Aqualift adı verilir.

Popo Dolgusu

Popo dolgusu başka bölgelerde kullanılabilir mi? Tabi ki kullanılabilir.

  • Meme
  • Popo
  • Bacak

Dolgusu olarak kullanımları uygun olan bu dolgu maddelerinin su bazlı oluşu vücut yapısı ile ne kadar uyumlu olduğunu gösteriyor. İnsan vücudunun da dörtte üçünün su ile kaplı olduğu düşünülürse bu dolgu maddelerinin avantajları

  • Enjeksiyon yöntemi ile vücuda yerleştirilebilmesi
  • Kayma, akma, sarkma gibi sorunlara yol açmaması
  • Herhangi bir alerjik reaksiyon veya komplikasyona neden olmaması
  • Operasyonun hemen ardından normal hayata dönülebilmesi
  • Enjeksiyon izlerinin kalıcı olmaması

Olarak sıralanabilir.

Kalça Büyütme Ağrısı Olur Mu

Kalça Dolgularının Dezavantajları Var mı?

Kalça dolgusunun dezavantajları elbette vardır. Fakat bu dolgu yukarıda anlatılanlar ile aynı değildir. Tamamen vücudun kendi içerisinden sağlanan, son derece doğal yağ dokuları enjektör ile çekilerek poponun ihtiyaç duyulan yerlerine enjekte edilir.

Bu yağların da diğer dolgu maddeleri gibi bir yan etkisi yoktur ve vücut ile tam uyumludur. Fakat yılın belli dönemlerinde zayıflayan hastalar kalça bölümlerindeki yağ dolgularının da erimesinden şikâyetçi. Yağ dolguları ne kadar dayanır bilinmez. Bu hemen de olabilir yıllar sonra da.

Kalça Dolguları Kaç Yıl Dayanır?

Kalça dolgularının dayanıklılığı beş ila sekiz yıl kadardır. Bu yüzden operasyona değer. Fakat yağ doku enjeksiyonu yani liposculbturing yöntemi bir taşla iki kuş vurmak gibidir. Fazla gelen yerlerinizden yağları aldırıyorsunuz, popoya ihtiyaç olan yerlere enjekte ettiriyorsunuz.

Bu sayede hem zayıflamış hem de poponuza estetik bir görünüm sağlamış oluyorsunuz. Alınan yağ hücreleri aynı yere asla geri dönmüyor. Diğer dolgu yöntemlerinde slikon yapı da kullanılabiliyor. Slikon yapılar ameliyat ile yerleştiriliyor.

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın