Popo Dolgusu Nasıl Yapılır?

Popo dolgusu yapmanın ameliyatlı ve ameliyatsız yöntemleri vardır. Bu yöntemler arasından uygun olanını doktor hastasına önerecektir. Ama yine de bu yöntemleri kısaca tanımakta fayda var.

  • Yağ enjeksiyonu ile kalça büyütme( ameliyatsız)
  • Gluteal protez ile kalça büyütme( ameliyatlı)
  • Aquafilling dolgu yöntemi ile popo büyütme( ameliyatsız)

Yağ Enjeksiyonu Yöntemi İle Kalça Büyütme

Yağ enjeksiyonlu popo dolgusu etkili bir yöntem mi? Kesinlikle evet. Çünkü bu yöntemin herhangi bir yan etkisi ya da alerjik bir durumu yoktur.

Bunun sebebi vücuttaki istenmeyen yağların, istenmeyen bölgeden enjeksiyon yöntemi ile çekilmesi ve popodaki dikleştirilmek istenen bölgeye yeniden enjekte edilmesidir. Görüldüğü üzere vücutta olan yine vücuda döndü. Tek sorun yıllar içinde herhangi bir şekilde zayıflamaya başlayan bireyin kalça kısmındaki yağların eriyebileceğidir.

Popo Dolgusu yapımı

Gluteal Protez İle Kalça Dikleştirme

Protez ile kalça dikleştirme ameliyat ile sağlanan bir operasyondur. Operasyonda kalça arasında küçük bir çizik oluyor. Bu şekilde bıçak yarası görünmüyor. Fakat bir ameliyat söz konusu olduğu için ameliyat sonrasında hastaların dikkat etmesi gereken hususlar var. Örneğin protezli kısma oturmamak gibi.

Kalça protezleri, kalçaların arasına atılan o küçük çizikten içeriye yerleştiriliyor. Hastanın istediği kadar orda kalmalarında bir sakınca yok. Fakat hasta isterse geri çıkartılması da mümkün olabiliyor. Anestezi  söz konusu olduğu için hastanın doktorunun talimatlarına tam olarak uyması gerekiyor.

Aquafilling Dolgu Yöntemi ile Kalça Dikleştirme

Aqualiffing dolgu ile kalça dikleştirme tamamen ameliyatsız bir operasyondur ve hasta kırk beş dakika sonra ayağa kalkabilir. Aquafilling popo dikleştirme dolgusu tamamen su bazlı bir dolgu maddesidir.

Kullanıldığı zaman hiç bir yan etkisi olmayan bu malzemenin kullanım süresi en az beş ve en çok sekiz yıldır. Malzeme vücut yapısına çok çabuk uyum sağlıyor. Protez dolgu kullanmak yerine bu yöntem tercih edilebilir.

Ayrıca yağ enjekssiyonu yöntemi de aqufilling kadar etkili olmayabilir. Bu yöntemlerin üçünün dışında popo dolgusu yaptırmadan da kalçayı dikleştirmek mümkün. Örneğin popo egzersizleri. Bu yöntemler en az bir hafta gibi kısa bir sürede kendisini gösteriyor. Ayrıca doğal bir yöntem olduğu için hiç bir riski de yok.

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın