Popo Dikleştirme

Popo dikleştirme operasyonları genellikle poposu küçük bayanlara ve vücut estetiği bozuk insanlara uygulanır. Örneğin bel çevresinde fazla yağları olan insanlarda yağ enjeksiyonu yöntemi ile popoda dikleştirme ve dolgunlaştırma söz konusu olmaktadır. Bu tür yöntemleri denemek istemeyenler için farklı egzersiz yöntemleri vardır.  Bunlardan beş tanesini aşağıda sizlerle paylaştık. Popo egzersizlerine bu bölgedeki kasları çalıştırarak başlamalısınız.

 

  • Öncelikle pilates yapmayı öğrenmelisiniz. Pilates topu ile de rahatlıkla yapabileceğiniz bu harekete başlamadan önce yüzükoyun bir şekilde yere yatıp dizlerinizin üzerinde durun. Sonra tek dizinizi yerde bırakıp diğer bacağınızı arkaya ve yukarıya doğru kaldırın. Bu hareket popo kaldırır.
  • Balerin tekmeleri dediğimiz bu yeni harekette ayakta durun ve bacağınızı öne çekip arkaya doğru savurun. Bu hareket sayesinde arka üst baldırlarınız incelirken poponuz dikleşecektir.
  • Alçak yarım lunge hareketi ile tüm bacak kaslarınızın çalışmasını ve yanmasını sağlayın. Lunge şeklinde dururken yerde kalan bacağınızı hafif yukarı kaldırın ve yine eski haline getirin.
  • Şişe hareketi ile tüm kalçanızı çalıştırın. Hedef sıkı ve dik kalçalara sahip olmak. Yere uzanıp kollarınızı çene altında birleştirin. Ayaklarınızı parmak uçlarınıza kaldırın ve yüzüstü yatarken bacaklarınızı yukarı kaldırmayı deneyin. Bu işlemi her bacak için sıra ile tekrarlayın.
  • Pelvik kaldırma hareketi ile popo toparla Sırt üstü uzanın ve dizlerinizi kaldırın. Sonra ayaklarınızın üzerine kalkın. Göbeğiniz bir aşağı bir yukarı olacak şekilde parmak uçlarınız üzerinde kalkın ve tekrar inin.

Popo dikleştirme yöntemleri

Popo Kaldırmanın Estetik Yöntemleri

Popo dikleştirmenin zahmetsiz estetik yöntemleri vardır bu yöntemler kalıcı ve geçici olmak üzere estetik dolgular ile sağlanır. Estetik dolguların bazıları uzun yıllar etkisini kaybetmezken bazıları çok kısa bir süre sonra etkisini kaybedebilmektedir.

Bu tür yöntemler tamamen ameliyatsız operasyonlardır. Bu yöntemlerin uygulanma süreleri genellikle bir saatten azdır ve hasta aynı gün normal hayatına geri dönebilmektedir.

Ameliyatsız bile olsa bu yöntemler kullanılırken lokal anestezi ile operasyonun uygulanacağı yerlerde uyuşturma işlemleri yapılır. Bu nedenle bu tür operasyonları bir estetik ya da plastik cerrahi uzmanına yaptırmakta yarar vardır.

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın