Kalıcı Popo Dolgusu

Kalıcı popo dolgusu ameliyatsız uygulanan popo estetiğinde kullanılan özel bir maddedir. Bu maddelerin oluşumlarının yüzde doksan sekizi sudan oluşuyor. Ürünler su bazlı olduğu için vücut yapısına uygun oluyor. Bazı dolgu maddelerine vücudun alışması zor olabiliyor. Ama su bazlı dolgu maddelerinde vücut ile alakalı bir problem söz konusu olmuyor. Popo dolgularının kalıcılığı yedi ve sekiz yıl kadar sürmektedir.

Kalıcı Popo Dolgularının Özellikleri

Kalıcı popo dolgularının özellikleri su bazlı olmalarına rağmen jel dokusunda olmalarıdır. Bu şekilde kullanılan dolgu maddeleri vücuda girdiği zaman kolajen doku ile çok kolay uyum sağlayabilmektedir. Bu dolguların kullanılması ile popo dikleştirilebilir, kaldırılabilir ve dolgunlaştırılabilir.

Kalıcı Popo Dolgusunun Kullanım Şekli

Kalıcı popo dolgusun kullanım şekli enjeksiyon yöntemidir. Daha önceden enjeksiyon uygulanacak bölgeler, lokal anestezi ile uyuşturulur. Bu sayede hastanın enjeksiyonu hissetmesi önlenir.

dik görünümlü popo

Dolgu maddesi poponun alt kısmına ve hafif yanlarına kayarak uygulanması ile popoyu hem yuvarlak hem dolgun hem de dik gösterir. Operasyon azami kırk beş elli dakika sürer. Herhangi bir aksilik söz konusu olmadıktan sonra ki bu imkânsız, hasta operasyonun hemen arkasından ayağa kalkabilir.

Aquafilling ve Aqualift dolgu maddeleri

Bu tür dolgu maddeleri biraz önce yukarıda bahsedilen dolgu maddelerindendir. Kullanımları son derece rahat dolgu maddeleridir. Protezler gibi sıkıntı yaratmaz veya oturup kalkarken sorun olmazlar. Etkileri uzun yıllar sürer. Su bazlı bu iki dolgu maddesinin yapısı jel kıvamındadır. Bu nedenle de uzun ömürlüdürler.

Bioalcamid dolgu maddesi

Bu tür dolgu maddeleri genellikle yüz bölgesinde kullanılır. Fakat Bioalcamid özelliği bakımından diğer kalıcı dolgu maddelerine oranla üç ya da dört kat daha fazla kullanılabilme özelliği taşır. Vücudun neresine enjekte edilirse edilsin vücudun kolajen yapısı maddeyi hemen sarar. Böylece vücut maddeye daha kolay adaptasyon sağlar.

Bu dolgu maddesi ömürlüktür. Uzun yıllar kullanılabilir. Bioalcamid yapısı gereği vücutta herhangi bir alerjik reaksiyon veya farklı bir hastalığa yol açmaz. Bu dolguların dışında vücudun kendi yağ dokularından oluşan dolgu maddesi de vardır ama etkisi kısa sürelidir.

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın