Kalça Dolgusu Öncesi ve Sonrası

Kalça dolgusu son zamanların en meşhur estetik operasyon çeşididir. Bu tür operasyonları artık sadece ihtiyacı olanlar değil, kadın ve erkek herkes yaptırıyor. Operasyonun son derece kolay olması ve normal yaşantıyı etkilememesi ayrı bir artı olarak popo estetiğinin hanesine yazılıyor. Peki, popo dolgusundan önce popo nasıl görünüyor?

  • Popo dolgusundan önce çöküklük
  • Popoda yassılık
  • Popoda asimetrik duruş
  • Biri küçük diğeri büyük popo şekli
  • Doğuştan popo kaslarının gelişmemiş olmasından kaynaklanan kaba etin içinin boş oluşu görüntüleridir.

Popo dolgusu yaptırdıktan sonra popo nasıl görünür?

  • Popo dolgusundan sonra jel doku çökük bölgeyi doldurur.
  • Yassı kısma homojen bir şekilde dağılımı sağlanır.
  • Asimetrik duruşu düzeltecek şekilde enjeksiyon uygulanır.
  • Poponun küçük tarafına enjeksiyon uygulanır.
  • Doğuştan sorunlu olanların direkt popolarının içleri doldurulur.

Popo dolgusunun bu tür yöntemler ile kullanılmasının ardından popodaki sorunların ortadan kalkması ve popo yapısının jel dokuya alışması bir haftalık bir süredir. Daha sonra popodaki farklılıklar gözle görülür bir şekilde ortaya çıkmaya başlar.

Popo Dolgusu Uygulaması

Popo dolgusu uygulaması lokal anestezi altında enjeksiyon yöntemi ile yapılır. Bu yöntem son derece basit olmasına karşın anestezi söz konusu olduğundan operasyonu plastik cerrahi ve estetik uzmanlarının yapması daha uygundur.

Ayrıca operasyon öncesinde anestezi uzmanı ile mutlaka görüşülmeli. Popo dolgularının vücut ile ilgili hiç bir karsinojenik, teratojenik ve alerjenik uyumsuzluk durumu gözlemlenmemiş olup, her insanın rahatlıkla yaptırabileceği operasyonlar olarak gösterilmiştir.

Popo Dolguları Doğal mıdır?

Popo dolgularının bazıları tamamen doğal olmakla birlikte, bazıları su bazlı ve doğala son derece yakın olarak üretilmektedir. Doğal olan popo dolguları yağ dokusu olanlardır.Bu dolgu maddesi vücudun başka yerlerinden alınarak, popoya enjekte edilmektedir.

Aquafilling ve Aqualift popo dolgularının dörtte üç buçukluk bir kısmı su ile doludur. Geri kalan kısmı ise jel dokudur. Jel doku dolgunun popoda uzun süre etkisini göstermesi için önemli bir yapı malzemesidir. Diğer popo dolgusu vücudun kolajen yapısına uygun olarak üretilen tamamen kalıcı popo dolgusudur. Diğerlerinin ömrü en fazla sekiz senedir.

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın