Kalça Dolgusu Nedir?

Kalça dolgusu nedir? Sorusuna çok kısa bir yanıt olarak, kalçanın çökük veya yassı yerlerini doldurmak, dikleştirmek ve hatlarını düzgünleştirmek için estetik operasyonlarda kullanılan bir malzemedir denilebilir.

Kalça dolgusunu genellikle herhangi bir nedenden dolayı kalçası zarar görmüş veya doğuştan kalçası sorunlu olan insanlar yaptırır. Fakat son dönemde özellikle kadınların çoğu popolarının büyük ve dik görünmesini istedikleri için kalça dolgusu yaptırmaktadırlar. Dört çeşit kalça dolgusu vardır.

  • Aquafilling kalça dolgusu
  • Aqualift dolgu
  • Yağ dokusu dolgusu
  • Kalıcı kolajen içerikli kalça dolgusu

Kalça Dolgularının Etkisi Ne Kadar Sürer?

Kalça dolgularının etkisi dolgunun içeriği ile alakalı bir durumdur. Örneğin ilk iki dolgu yüzde doksan sekiz su içerikli dolgulardır. Bu dolgu çeşitleri insan vücudunun yapısına uygun olarak üretilmişlerdir.

Jel dokuları sayesinde kalıcılıkları en az beş en fazla sekiz senedir. Doktorlar hastalara bunun garantisini veriyor. Yağ dokusunun etkisi azdır. Kişi zayıflamaya başladığında muhtemelen yağ dokusu da eriyecektir. Diğer dolgu ise ömürlüktür.

kalça dolgusu sonrası

Ömürlük Dolgu Ne Demektir?

Ömürlük kalça dolgusu vücuda enjekte edildiği zaman deri altındaki kolajen doku onu sarmaya başlar. Bu sayede vücut dolguyu kısa süre içerisinde kabul eder. Diğer dolgu çeşitlerinde vücudun kabul etmemesi gibi bir durum söz konusu olmadığı halde, dolgu vücut ile direkt olarak uyum içerisinde olur.

Özellikle yağ dokusu vücudun yine kendisinden alınıp farklı bir yere enjekte edilmesi ile yapılan bir estetiktir. Bu yüzden de hiç bir risk söz konusu değildir.

Kalça Dolgularının Özellikleri?

Kalça dolgularının özellikleri sentetik lineer poliamidten oluşmuş olmalarıdır. Üç boyutlu moleküler yapıya sahiptirler. İçeriği bu şekilde oluşturulan dolguların dışı hidrolik jeldir. Bu jel doku sayesinde vücutta uzun süre tutunması söz konusudur.Herhangi bir cerrahi müdahale gerektirmezler ve hasta işlem biter bitmez normal hayatına dönüş sağlayabilir. Jel dokunun popo içinde şekil alması ve çöküntüleri doldurması, vücut ile bir bütün olarak hareket etmesi en az bir hafta sürer. Bir haftalık süreçten sonra sonuç aynada gözle görülebilir bir şekilde ortaya çıkar.

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın