Kalça Dolgusu Nasıl Uygulanır?

Kalça dolgusu uygulaması son derece basit bir işlem olması ile birlikte hasta kırk beş dakikalık operasyon sonrasında normal hayatına geri dönebilmektedir. Uygulama yöntemleri kesinlikle cerrahi ve girişimsel işlemler değillerdir. Bu sebeple kullanımları da son derece kolaydır. İşlem sırası şu şekilde gelişir.

  • Öncelikle hasta muayene ve estetik bölgesine karar verilebilmesi için doktora muayene olmalıdır. Estetik bölgesi kalça, meme, bacak olabilir. Popo dolguları bu tür farklı bölgelerde de rahatlıkla kullanılabilir.
  • Belirlenen operasyon günüde hastanı en az sekiz saat aç olması gerekiyor. Bunun sebebi estetik uygulanacak bölgelere lokal anestezi uygulanacak olmasıdır.
  • Anestezi uygulanan bölgelere yavaş yavaş olmak kaydı ile kalça dolgusu enjeksiyon yöntemi ile aktarılır.
  • Eğer dolgu yağ dokusu olacaksa öncelikle yağların diğer bölgelerden çekilmesi gerekiyor.
  • İşlem kırk veya kırk beş dakika sürecektir. Sonrası bir haftalık bekleme süreci.
  • Bir hafta sonra popo dolgusu vücut yapısına göre şekil alır ve değişiklik göz ile görülebilir.

Kalça Dolgularının Yan Etkisi Var mı?

Kalça dolgularının yan etkileri var mı? Hayır yok. Çünkü yapılarının büyük bir bölümü su ile oluşturulmuştur. Vücut içerisindeki varlıklarını en az beş en fazla sekiz sene koruyabilirler. Bu sayede uzun bir süre yeni bir estetik operasyona gerek kalmaz. Fakat istenirse sekiz yıl sonra aynı dolgu aynı yere tekrar enjekte edilebilir. Bunun bir sakıncası yoktur.

Kalça Dolgusu Çeşitleri

Kalça dolgusu çeşitlerinin tümü enjeksiyon yöntemi ile uygulanır. İkisi su bazlı, biri yağ dokusu olmak üzere üç çeşit popo dolgusu vardır. Yağ dokusu olan dolgu maddesi vücudun kendi içinden alındığı için en doğal yöntemdir ve genellikle hanımlar bu yolu tercih etmektedirler. Diğer yöntemleri ise daha çok kaza zede veya zayıf olup da poposundan şikâyetçi olan hanımlar tarafından tercih ediliyor.

Erkekler ise yine yağ dokusunu tercih ediyor. Çünkü vücutları bu sayede daha fit bir görüntüye kavuşuyor. Popo dolguları asimetrik görüntüler, küçüklük, çöküklük, sarkıklık, yassılık gibi sorunları tamamen ortadan kaldırmaktadır. Görünüm olarak da son derece doğal bir görüntü sağlar.

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

1 Yorum

  1. canan şengel Reply

    45 yaşında bir bayanım bacak basen kalınlaştırma ve kalça dolgusu yaptırmak istiyorum muayene öncesi yaklaşık bir fiyat almam mümkün mü acaba

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın