Ameliyatsız Popo Dolgusu

Ameliyatsız popo dolgusu çeşitleri kalıcı ve geçici olmak üzere iki çeşittir. Her ikisinde de vücuda zarar veren, alerjiye sebep olan ve vücutta uyumsuz bir görüntü sağlayan durumlar söz konusu değildir.Popo kaldırma, dolgunlaştırma, dikleştirme gibi etkileri söz konusudur.

Popo Dolguları Ne Zaman Kullanılır?

Estetik ameliyatların geneli belirli kazalar sonucu vücudu deformasyona uğrayan insanlar için ortaya çıkmıştır. Fakat günümüz itibari ile ünlü, kaza zede, normal vatandaş farkı olmadan her kesimden insan bu ameliyatları veya ameliyatsız estetik operasyonları gönül rahatlığı ile yaptırabilmektedir. Bunun sebebi vücudunda herhangi bir yerin farklı, fiziğine uyum sağlamayan bölümleri olduğunu düşünen insanlardır.

Peki, bu operasyonların bir zararı var mı? Tabi ki hayır. Bu operasyonlar uzman doktorlar ve iyi klinikler ile çalışılarak yapılırsa bir zararı yok. Ama merdiven altı kliniklerde ucuz diye yaptıranlar varsa kullanılan malzemenin vücudu çok daha büyük deformasyonlara sokabileceğini de unutmamak gerekiyor.

Popo Estetiğinde Kullanılan Dolgu Malzemeleri

Popo dolgu maddeleri iki çeşittir. Bu maddelerin etki süreleri aynıdır. Yani beş ve sekiz yıl boyunca etkisi sürmektedir.

  • Aquafilling
  • Aqualift

Bu dolgular su bazlı olup jel kıvamındadır. Uzun etkili bu dolgu maddeleri popoyu dikleştirmek, dolgunlaştırmak ve hatlarını yuvarlaklaştırmak için kullanılır. Bu tür dolgu maddeleri sadece popoda değil, eğri bacakların düzeltilmesinde, göğüs büyütme operasyonlarında da kullanılır.

Vücudun farklı yerlerinde meydana gelen çöküklüklerde de son derece etkili dolgu maddeleridir. Bu tür dolgular hidrofilik jel içermektedir. Bu sebeple etkisi uzun yıllar sürebilmektedir.

Kalıcı Dolgu Bioalcamid

Ameliyatsız popo estetiğinde rahatlıkla kullanılabilecek kalıcı bir dolgu maddesi Bioalcamid’ dir. Bu dolgu maddesi yüzde doksan altı oranında su içerir. Enjeksiyon sonrasında vücudun kolajen dokusu tarafından sarılarak vücuda uyum sağlamasına ortam hazırlanır.

Herhangi bir yan etkisi veya alerjik bir durumu yoktur ama yine de kırk beş gün beklemek gerekiyor. Bu süreç içerisinde oluşabilecek herhangi bir aksilik dâhilinde hemen doktora başvurmak gerekiyor. Bazı vücut yapılarında farklı ve hassas durumlar söz konusu olabiliyor. Bu tür vücut yapılarına operasyon yapmadan önce bir takım testler uygulanıyor.

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın