Ameliyatsız Kalça Dolgusu

Sentetik lineer poliamid oluşumlu, üç boyutlu moleküler yapıya sahip ve matrik zemin içine koyulmuş normal % 0,9 fizyolojik sodyum klorid çözeltisinin hidrolik jel deposu olarak hazırlanan popo dolgu maddeleri ameliyatsız olarak vücuda enjeksiyon yöntemi ile yerleştirilirler.

Bu tip dolgu maddeleri vücut yapısına uygun olarak hazırlanmış oldukları için herhangi bir yan etki veya alerjik bir duruma sebep olmazlar. Kalça dolguları birbirinden farklı yapılara sahiptir.  Buna rağmen özelliklerini uzun yıllar koruyabilmektedir. Kalça dolgularının özellikleri nelerdir?

Kalça Dolgularının Özellikleri

Alça dolgularının özellikleri vücut ile tam uyumlu olmalarıdır.

  • Yüzde doksan sekizlik bir bölümü su içeriklidir. Bu sebeple vücuda uyun sağlama süreci diye bir süreç söz konusu değildir.
  • Kalça dolguları enjeksiyon yöntemi ile uygulanır.
  • Uygulama esnasında ve sonrasında herhangi bir ağrı veya arklı bir soruna yol açmazlar
  • Kalça dolguları yarı kalıcı veya kalıcı özellik taşırlar.
  • Diğer estetik dolgularına göre çok daha fazla kullanılma özellikleri vardır.
  • Uzun yıllar geçtikten sonra bile aynı yere enjeksiyon söz konusu olabilir.

Güzel Popo Estetiği

Kalça Dolguları Nasıl Yerleştirilir?

Kalça dolgularını yerleştirme yöntemleri her yerde aynıdır. Liposculpturing yöntemi ile vücuda enkjeksiyonu sağlanan yağ dokulu popo dolguları mevcuttur. Bunlar vücudun kendi yağ dokularıdır. Bu yöntem ile genellikle hedef bir taş ile iki kuş vurmaktır.

Vücudun büyük ve fazla gibi görünen bölgelerinden enjektör yardımı ile çekilen yağ dokuları bozulmadan popo kısmında ihtiyaç duyulan alana enjekte edilir. Bu yöntem ile hem zayıflayıp, hem popo dikleştirmek de mümkün olabilmektedir.

Bunun dışında kullanılan dolgu yöntemleri de dâhil olmak üzere dolgu maddelerinin vücuda yerleşmesi bir hafta gibi kısa bir süreyi kapsıyor. Sonra değişiklikler göz ile görülebilir.

Dolgu Sonrası Görünüm Nasıl Oluyor?

Kalça dolgusu sonrasında görüntü son derece doğal oluyor. Estetik olduğu hiç belli olmuyor. Görüntüde bir sıkıntı kolay kolay oluşmuyor ama böyle bir şey söz konusu olduğunda hemen doktora başvurmak gerekiyor. Fakat bir haftalık süreyi mutlaka beklemek gerekiyor. Dolgunun vücuda yerleşmesi ve şekil alması için bu önemli bir gelişmedir.

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın