Göz Çevresi Morluk Giderme Tedavisi

Göz çevresinde ki morlukları yok eden hyaluronik asit içerikli dermal dolgu özel işlemlerden geçirilerek göz çevresine uygulanır. Göz altı ışık dolgusu da denilen bu yöntem göz altında ki morlukları, yorgun görünümü, çökmeleri, grimsi ve karanlık görünümü yok eder. Estetik olmayan görünümleri iyileştiren göz çevresi morluk tedavisi dolgu ile yapılır. Göz çevresinde ki eşitsizlikler ve çizgiler aynı tedavi ile giderilir.

Göz Altı Morluk Tedavisi Nasıl Yapılır?

Gözaltı ışık dolgusu tıpkı dudak dolgusunda olduğu gibi ince uçlu iğnelerle yapılır. Bu enjeksiyon öncesinde göz çevresi doktor tarafından muayene edilir, ten rengi ve tüm problemler göz önüne alınarak tedavi yöntemi belirlenir. Uygulama öncesinde göz çevresine lokal anestezi yapılır ve göz çevresi özel bir tonik ile silinerek makyaj ve kirden arındırılır.

Doktor tarafından göz çevresinde belirlenen alanlara uygun doz ile aşılamalar yapılır. Aşılama sonrasında göz çevresini rahatlatmak için yine tonik ile silme işlemi gerçekleştirilir. Kızarıklıkları önlemek için ise göz çevresine medikal bir krem uygulanır. Göz çevresine pamuk yerleştirilir ve soğuk uygulama ile rahatlama ve kızarıklığı yatıştırma yapılır.

Göz Altı Morluk Giderme Kimlere Yapılabilir?

Gözaltı morluk tedavisi hamile olmayan, bebek emzirmeyen ve gelişim çağını tamamlamış her kadın ve erkeğe yapılabilir. İşlem lokal anestezi ile iki göz çevresine birden yapılır ve ortalama 35 dakika sürer. Ömür boyu kalıcı olmayan bu yöntem hastanın ten rengine, deri yapısına ve benzeri özelliklere göre kalıcılığını korur. Ortalama 9 ay boyunca göz çevresinde ki morluk, kırışıklık ve çökmeleri gizler.

Gözaltı Işık Dolgusu Nasıl Etki Eder?

Deri altına salınan redensity etki mekanizması derinin doğal bir öğesi olan hyaluronik asiti çalıştırır. Bu sayede elastin yapımı uyarılır, deri altında ki kollajen ve pigmentler ışıltı etkisi yaratarak göz altında ki morlukları yok eder.

Uygulama 35 dakikalık tek seans ile yapılır ve hemen etkisini gösterir. Gözaltı ışık dolgusu sayesinde göz çevresi pürüzsüz görünür ve aydınlanır. Problem olan bölgeler bu sayede kamufle edilir.

Göz çevresinde yoğun morluklar ve çökmeler varsa bazı hastalarda tek seans yeterli değildir. İlk seans sonrasında tekrar muayene edilerek rötuş uygulamalarla bu tedavi desteklenir.

Uzun süre kalıcı olan ve en iyi sonuç veren bu yöntem hasta memnuniyetini üst seviyede tutmaktadır. Uygulama şekli oldukça güvenli ve kaliteli olan bu yöntemde yalnızca dolgu maddesi kullanılır. Yapılan işlemlere kesinlikle gözlere zararı yoktur.

Tedavi Sonrası Yan Etki Olur Mu?

Gözaltı dolgusu sonrasında göz çevresi hassas olduğu için hafif kızarıklıklar görülebilir. Ancak bir süre sonra bu kızarıklıklar geçecek ve istenilen göz çevresine kavuşulacaktır. Herhangi bir yan etkisi bulunmayan bu yöntem pek çok hasta tarafından tercih edilmektedir. Siz de güvenli bu yöntemi göz çevrenizin görünümünü iyileştirmek için yaptırabilirsiniz.

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın