Meme İmplantı Taktırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler ve Uyarılar!

meme implantı

Meme implantı son dönem estetik ameliyatları arasında tartışma konusu oldu. Bunun sebebi ise kullanılan implant malzemesi ile ilgili skandal yaşanması. Bundan sonra kadınların arasında kuşkuya sebep olan bu olayın unutulmasına yüz tutmasına karşın meme implantı hakkında önemli bilgileri sizler için hazırladık.

Meme İmplantı Skandalının Ardından Merkezlere Koşan Kadınlar

Öncelikle yaşanan sıkıntının dar alanda olduğunu ve çok az hastaya uygulandığını hatırlatmakta fayda var. Cerrah dışında yapılan ve ekonomik amaçlı kurulan sözde kliniklerde yapılan bu uygulamanın yaşanması sizleri korkutmamalı ve uzman doktor ve hekimlerin olduğu kliniklere gitmenin bu konuda çözüm olacağı bilinmelidir. Yine meme implantı malzemesinde bulunması gereken özelliklerin bilinmesinde fayda var.

İşte Meme İmplantında Olması Gerekenler

Sağlık Bakanlığı onayı ve ilgili onayların olması en önemli şarttır. Güvenlik standartlarından geçmiş implantların kullanıldığından emin olmalısınız. Ayrıca CE yani dünyaca onaylı anlamına gelen onaya da sahip olması implantın sorunsuz olduğu anlamına da geleceği bilinmelidir. Yine müracaat ettiğiniz klinik ile birlikte doktorunuzun bu konuda yazılı bilgi sunmasını isteyebilir ve bu konuda garanti alabilirsiniz. Bu sayede sizde kuşkulu implant yaptırmaktan kurtularak içiniz rahat olarak bu işlemi sonlandırabilirsiniz.
Meme implantında diğer genel şartlar ise şöyledir; Meme implantı için ergenlik çağı geçmiş olmalıdır. Meme boyutu ile ilgili hazırlanan implantlar sayesinde ideal memeye sahi p olmak mümkün hale gelir. Ayrıca bu işlem meme eksikliği ve memesini kaybeden kişilere de uygulanabildiği gibi iki meme arasında simetri sorunu olan hastalara da uygulanabildiği bilinmelidir. Sonuçların sağlıklı olması için implantın doğru ve güzel hazırlanması hastanın ihtiyaçlarının doğru hesaplanması büyük öneme sahiptir. Bu yüzden geliştirilmiş bilgisayar yazılım programları sayesinde bu ideal görüntü önceden saptanabiliyor ve doğru ölçümler alınabiliyor.

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın