Kalıcı Göğüs Dolgusu

Ameliyatsız estetik operasyonlar son yıllarda daha çok tercih edilmektedir. Özellikle tıp alanındaki gelişmelerin en çok merak edilen kısmı olan estetik cerrahisi, gün geçtikçe başarılı sonuçlar elde edilen bir alan haline gelmiştir.

Küçük göğüslü olanların en çok tercih ettiği operasyonlardan olan ameliyatsız meme dolgusu oldukça sık tercih edilmektedir. Protez gibi kalıcı olmayan bu operasyonlar, kişinin daha hızlı bir şekilde sonuç alması açısından tercih edilmektedir. Aynı zamanda silikon yaptırıp pişman olmak yerine, geçici olan bu işlemleri yaptırmak kadınlar için daha fazla tercih edilebilirdir.

Geçici göğüs dolgusu gibi kalıcı göğüs dolgusu da tercih edilebilir ama kalıcı dolgunun da kalıcılık süresi 5 – 6 yıldır.

Kalıcı Dolgunun Etki Süresi

Kalıcı dolgunun etki süresi en fazla 5 – 6 yıldır. Geçici uygulamaların bir yıl içinde etkisinin geçtiği bilinirken, bu uygulama 6 yıla kadar uzanır.

Kalıcı Dolgu Zararlı Mı?

Kalıcı dolgunun herhangi bir zararı yoktur. Sadece emzirme döneminde olan ve hamilelik durumu olan kişiler için uygulanması tavsiye edilmez.

En büyük zararı yanlış ve deneyimsiz ellerde uygulanmasıdır. Çünkü bu maddelerin enjekte edilirken göğüs asimetrisinin bozulması ve memenin kesilmesi söz konusu olabilir.

Göğüs Dışında Nerelere Uygulanabilir?

Göğüs dışında kalça kaldırma için de tercih edilen bu uygulamanın, dudak dolgusundan pek farkı yoktur.

Uygulama Nasıl Yapılır?

Meme dolgusu uygulaması, memenin lokal anestezi ile uyuşturulması ve küçük iğneler yardımıyla dolgu maddesinin enjekte edilmesi ile yapılır.

Memenin gerekli olan büyüklüğe ulaşması için, öncelikle muayene yapılması gerekmektedir. Ne kadarlık bir ihtiyacın söz konusu olduğuna göre ayarlanan dolgu miktarı, doğal görünüm ve büyüme sağlanana kadar enjekte edilir. Ameliyatsız meme büyütme en fazla 1 saat sürer ve hasta günlük hayatına döner.

Uygulama Ne Sıklıkla Tekrarlanır?

Uygulamanın tekrarlanması için ideal süre, dolgunun etkisini iyice yitireceği 5 yıl sonrasıdır. 5 yılda bir tekrarlanan bu uygulamada yarı kalıcılık söz konusudur.

Göğüslerde form kaybı olduğunda ve dikleşme istendiğinde kalıcı ya da geçici dolgular yeterli gelmeyebilir. Böyle bir durumda ihtiyaç olan diğer operasyonlar tercih edilebilir. Ameliyatsız göğüs büyütme operasyonu, küçük göğsü olan ve çok büyük göğüs istemeyenler için idealdir.

 

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

1 Yorum

  1. cemıl kasarcı Reply

    merhaba ıyı bayramlar ben ıkı uc sene once bılıcsız olarak cene cevresıne kalıcı sılıkon dolgu yaptırdım sımdı bundan kurtulmak ıstıyorum bunun ıcın ıgneler mevcutmu yardımcı olursanız sevınrıım tsk ederım ıyı calısmalar

    cemıl kasarcı 0532 253 55 53

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın