Kadınlarda Meme Büyütme Operasyonları

Kadınlığı simgeleyen en önemli organlardan biri göğüslerdir. Orantılı göğüslere sahip olmak ise her kadının isteğidir. Göğüslerin orantısız olması, vücuda göre küçük kalmaları meme büyütme operasyonlarına olan talebi artırmıştır.

Meme Büyütme Estetiği Nedir?

Çeşitli nedenlerden dolayı küçük olan göğüslerin, meme implantları sayesinde büyültülme ameliyatına meme estetiği denilmektedir. Kadınlar göğüslerinden bir dönem memnun olsalar da, emzirmek kilo alıp vermek, yaşlanmak göğüslerin yapısını bozmaktadır. Bu problemler de estetik cerrahisi tarafından çözülmektedir.

Günümüz çağında hemen hemen her oranda meme silikonu bulunmaktadır. Ancak kişiler hangi boyutta silikon kullanacaklarının kararını doktorlarına bırakmalıdır. Çünkü meme boyutu bireyin boyuna kilosuna ve vücut yapısına göre belirlenmelidir. Bu seçimi en doğru şekilde yapacak kişi de şüphesiz olarak estetik uzmanıdır.

Meme Silikonları Zararlı Mıdır?

                Bu silikonların her türlü sağlık testinden geçip onay aldığı bilinmektedir. Ayrıca yapılarından dolayı bünyelerde en ufak bir alerjik reaksiyona dahi yol açmama garantileri bulunmaktadır.

Meme Büyütme Ameliyatı Sonrası

Meme büyütme ameliyatları uzun süreli ameliyatlar değildir. Hastalar ise genellikle ameliyattan bir gün sonra evlerine gönderilmektedir. Özellikle kişilerin ilk üç dört gün kendilerine dikkat etmeleri önerilmektedir. Ağrısız geçen dönemde yeni vücut tipine alışmanın bireyler tarafından garip karşılandığı bilinmektedir.

Ameliyat sonrasında memelerde ve göğüs çevresinde şişlik ve ödem bulunması doğaldır. Gün geçtikçe göğüsler yeni hallerini alacaktır. Aradan geçen iki hafta sonrasında ise tedavinin ikinci aşamasına geçilir. Bu aşamada kalan küçük izlerin tamamen yok edilmesi hedeflenmektedir.

Ameliyat Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Kişiler ortalama bir ay süre ile ağır eşya kaldırmamalıdır.
  • İlk haftalarda hassasiyet olabileceğinden insanlara sarılırken dikkatli davranılmalıdır.
  • Sporcu sutyenleri kullanılmalıdır.
  • Spor yapılıyorsa bir süre ara verilmelidir.

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın