Göğüs Estetiği Çeşitleri Nelerdir?

meme estetiği

Göğüs (Meme) Estetiği çeşitleri slikon ve enjekte yöntemleri olarak ayrılsa da uygulanan bir çok yöntemin olduğu bilinmektedir. Bu yöntemler arasında ameliyat en net sonuçlara neden olan yöntem olarak dikkat çeker ve diğer yöntemler de en az ameliyat kadar tercih edilmektedir.

Göğüslerde Oluşan Değişim Müdahale İle Düzeltilebilir

Kadın vücudu özellikle anne olması ile birlikte bir çok hassas dönemden geçer. Bu durumların hepsinde göğüs ve göğüs uçlarında sarkmalar ve bir takım sorunlar yaşanmaya başlar. Emzirme dönemleri, kilo alma ve kilo verme dönemleri, menopoz dönemleri gibi dönemlerde göğüslerde sıkıntılar yaşanabilir. Ayrıca küçük memelere sahip kadınların da büyütme ameliyatlarını sıkça tercih etmesi de meme estetiğinde dikkat çekmektedir.

Augmentasyon Meme Estetiği Ameliyatları

Göğüste tercih edilen bu estetik işlemlere verilen isimdir. Protez, implant ve slikon çeşitleri mevcuttur. Toplumda ise en çok slikon taktırma olarak bilinen çeşidi tanınmaktadır. Meme estetiği alanı sadece slikon demek değildir. Göğüs üzerinde farklı farklı yöntemleri esas alır.
Slikon ve protez en sık göğüs dikleştirme ve büyütme işlemlerinde tercih edilir. Protezler ise bilhassa sarkan göğüslere uygulanarak göğüslerin sarkmasını hem engeller hem de ideal dik memelere kadınları kavuşturur. Tüm bu işlemler kadından kadına farklılık ile birlikte kişinin tercihi ile birlikte uygulanır. Yani ameliyat öncesi sonuçlar birlikte değerlendirilir ve olası netice doktor tarafından hastaya iletilir hasta ise bu olasılıklar üzerinden kararını vererek işlemlerin uygulanması aşamasına geçilir. Slikon malzemelerinin önemini de hastalar iyi bilmesi ve ucuz diye kalitesiz slikonlarla sağlığınızı da riske etmemenizde tavsiye edilir. Kanama, his kaybı ve zar, yuvarlak kitle tarzı oluşumlar ise bu ameliyatların olası yan etkileridir. O yüzden uzman klinik ve doktor tercihinde oldukça hassas olunmalıdır. Onun dışında slikonların sağlığı zararı yoktur.

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın