Göğüs Dolgusu Nasıl Yapılır ?

Yüzyıllardır kadınlığın simgesi olarak ikonlaştırılan ve bazen sanatta hayat bulan göğüsler, hormonların da etkisi ile erkeklerinki gibi kalmaz ve gelişir.

Kadın memesi sadece görsel olarak değil, aynı zamanda cinsel olarak da bir simgedir. En önemlisi de insan yavrusunun temel besin kaynağı olan anne sütü, meme aracılığı ile bebeğe iletilir. Bu nedenle her kadın için göğüslerin dolgun olması, cinsel, estetik ve üreme açısından önemli bir simge haline gelmiştir.

Kadınların küçük olan göğüslerini büyütmenin en kesin çözümü, silikon protezlerdir. Ancak günümüzde ameliyatsız estetik cerrahi alanındaki gelişmeler, dolgu yöntemi ile göğüs büyütme imkanı sağlamaktadır.

Dolgu ile Göğüs Büyütme

Okuyucularımızdan gelen göğüs dolgusu nasıl yapılır ve kalıcılığı ne kadardır sorularına cevap vereceğiz. Öncelikle dolgu için hangi madde kullanılır bunu bilmekte yarar var.

meme Dolgusu Nasıl Yapılır

Kişinin kendi yağlarından alınan dokular dışında, hylaüronik asit dolgu maddesi olarak kullanılır. Hylaüronik asit, vücutta da bulunan bir enzimdir ve herhangi bir zararı yoktur. Bu madde genelde cilt bakımı ürünlerinde kullanılır. Kişinin göğüs, popo ve bacaklarında kullanılan bu madde, 1 – 2 sene kalıcılık sağlar.

Zamanla eriyen ve kendiliğinden yok olan bir madde olan hylaüronik asit, en fazla 150 CC civarında eklenebileceği için, çok büyük göğüs isteyenler için uygun bir operasyon değildir.

Dolgu İle Göğüs Büyütme Ne Kadar Sürer?

Dolgu ile göğüs büyütme, yaklaşık yarım saat süren bir işlemdir. Bu işlem sonunda hasta günlük aktivitelerine devam edebilir.

Hafif bir dirilik isteyenler için, oldukça ideal bir çözümdür. Ancak uygulamayı  yapacak olan hekimi seçmek oldukça önemlidir. Asimetrik sonuçların oluşmaması için, ciddi bir deneyim şarttır.

Dolgu yöntemini genelde ;

  • Göğsünde çok hafif bir dirilik isteyenler,
  • Dekolte estetiği planlayanlar,
  • Asimetrik boyut farklılığını düzelttirmek isteyenler tercih etmektedir.

Göğüs Dolgusu Ücretleri

Göğüs dolgusu ücretlerinde belirleyici, kullanılacak dolgunun miktarıdır. Ne kadar fazla dolgu kullanılırsa, o kadar fazla ücret ödenmesi gerekir.

Günümüzde ortalama meme protezi ücreti 6000 lirayı buluyorken, meme dolgusu fiyatları ise 2000 lira civarındadır.

 

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın