Göğüs Dolgunlaştırma

Dolgun göğüsler her kadının hayalidir. Zamanla formunu yitiren ve sarkmaya başlayan göğüslerde form kaybı da söz konusudur.

Bu durumlar için ameliyatsız göğüs dolgunlaştırma yöntemleri tercih edilebilir. Genelde hastaların ameliyatı tercih etmeme nedenlerinden olan ;

  • Memelerin bir iki beden büyümesini istemeleri,
  • Çok az sarkma durumunun olması,
  • Hafif bir dolgunluk ve dirilik kazanmasını istemeleridir.

Formunu kaybetmiş olan göğüsler için gerekli olan destek zararsız olan ve geçici dolgu maddeleri ile sağlanmaktadır. Bu maddelerin kanserojen etkileri de bulunmamaktadır ve kısa süre içinde uygulanarak, bir yıl kadar kalıcılık gösterirler.

Ameliyatsız Meme Büyütme Emzirmeye Engel Mi?

Ameliyatsız meme büyütme operasyonu, silikon protezler gibi meme dokusunda kas içine yerleştirilir. Kas içine yerleştiği için de herhangi bir sorun oluşma ihtimali düşüktür.

Ancak dolgu maddesi söz konusu olduğundan ve silikon gibi belirgin alanlara sahip olmadığından emzirme ve hamilelik durumlarında tercih edilmemesi uygun olacaktır. Popüler bir seçim olan meme dolgusu, özellikle 35 yaşından sonra tercih edilmektedir.

Meme dolgunlaştırma

Ameliyatsız Dolgu Vücudun Nerelerine Yapılabilir?

Ameliyatsız meme estetiği, vücudun popo, dudak ve bacak kısımlarına da uygulanabilen bir işlemdir. Kullanılan doğu maddeleri genelde aynıdır ve hastanın sağlığına herhangi bir sakıncası yoktur.

Genelde vücutta asimetrik bölgeler ve çarpık bacak gibi durumlar söz konusu olduğunda, ameliyatsız dolgu tercih edilebilir.

Göğüs Dolgusu Fiyatları

Göğüs dolgusu için değişik dolgu maddeleri kullanılır. Bu maddelerin hepsi zararsız ve sağlık açısından sorun teşkil etmeyecek maddeler olduğu için vücuda zarar vermezler.

Bu dolgu maddelerinin miktarına göre değişen fiyatlar, silikon ameliyatına göre daha pahalıya gelmektedir. Çünkü geçici olan dolgunun, belirli aralıklarla tekrarlanması gerekmektedir. Uzun dönemde baktığınızda, dolgu ile meme büyütme daha pahalıya gelmektedir.

Neden Dolgu Tercih Edilmelidir?

Silikon protezler kalıcı meme büyütme yöntemlerinden olsa da, yaptıranların çoğunda ya pişman olursam şüphesi vardır.

Bu şüpheler dahilinde gerekli olan operasyon kararını vermek oldukça zordur ve estetik amaçlı da olsa ameliyat çoğu kişiye korkutucu gelmektedir. Bu nedenle dolgu tercih edilebilir ve belirli aralıklarla tekrar ettirilebilir.

 

 

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın