Ameliyatsız Meme Dolgusu

Ameliyatsız estetik cerrahi alanındaki gelişmeler oldukça heyecan vericidir. Her geçen gün yeni bir yöntem sayesinde, insanlar genç ve güzel görünümlerini uzun yıllar koruyabilmektedir.

Bu yöntemlerden biri olan ameliyatsız meme dolgusu ;

  • Narkoza alerjisi olanlar,
  • Ameliyat izi istemeyenler,
  • Bir iki beden büyük göğse sahip olmak isteyenler
  • Göğüslerinde hafif bir dolgunluk isteyenler için en ideal ameliyatsız estetik çözümlerindendir.

Meme dolgusu oldukça kolay ve acısız bir işlem olduğu için, ameliyat işlerinden haz etmeyenler için en başarılı meme büyütme yöntemleri arasındadır.

Ameliyatsız Meme Büyütme Nasıl Bir İşlem?

Ameliyatsız meme büyütme operasyonu, hastaya lokal anestezi yardımıyla iğle ile enjekte edilen dolgu maddesinin yüklenmesi ile gerçekleşir. Memede bir acı, iz ya da his kaybı yaşanmaz.

Hasta hemen günlük yaşamına dönebilir ve zaman kaybı yaşamadan tercih ettiği dolgu yöntemine göre 1 – 8 yıl arasında kalıcı olan  bir etki yaşar. Geçici ve yarı kalıcı olmak üzere iki çeşit dolgu maddesi vardır ve bunlardan hangisi tercih edilecekse, işlem aynı süre içinde tamamlanır.

Ortalama 40 dakika süren operasyondan sonra hasta evine gidebilir ve herhangi bir ağrı hissetmez.

Ameliyatsız Meme Büyütme Yaptıranlar

Geçici bir uygulama olduğu için ameliyatla meme büyütme yaptıranlar sonuçtan memnun değildir. Ancak düzenli tekrarlanması gerektiğini bilen ve buna göre karar verenler memnundur.

Çok büyük beden meme istenmediği sürece, sonuç oldukça doğal ve iyidir. Tabi bunun için iyi bir hekim seçimi de önemlidir. Ameliyatsız meme dolgusu  yaptıranlar birbirlerine tavsiye ettikleri hekimlerle, doğru bir doktor seçimi yapmaya çalışırlar.

Operasyonun Maliyeti

Kullanılacak olan dolgu maddesinin miktarına ve kalıcılığına göre fiyatlar değişmektedir. Fiyatlar ortalama 3 bin lira civarındadır ve kişinin kendisinden alınan yağlar ya da hyalürik gibi maddelerin enjekte edilmesine göre fiyat değişebilmektedir.

Kalıcılık Süresi

Geçici olan dolgular 12 – 18 ay, yarı kalıcı olanlar ise 8 yıla kadar dayanabilmektedir. Bu kişiden kişiye göre değişmekle birlikte, uygulanan dolgu maddesine göre de değişmektedir. Ancak hiçbir dolgu maddesi, sonsuza kadar kalıcılık sağlamaz.

 

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın