Permalip Dudak Dolgusu

Güzel ve dolgun dudaklara sahip olmak her kadının hayalidir. Doldun dudaklar kadınları daha çekici göstermektedir. Bununla beraber de özgüven duygularını geliştirmektedir. Dudak estetiği çok geniş bir alana yayılmıştır. Fakat en yaygın olarak kullanılan türü dudak dolgusudur.

Dudak dolgusu

Kalıcı ve geçici şekillerde yapılan dudak dolgusu kişiden kişiye farklılık göstermektedir. Geçici dolgular uzman tarafından enjektör yardımı ile dudağa ve dudak çevresine doğal dermal doldular enjekte edilerek yapılmaktadır. Fakat bu yöntemle yapılan dudaklar dolgunluklarını senelerce korumamaktadır. Zamanla eski hallerine döndükleri bilinmektedir.

Kalıcı Dudak Dolgusu

Eğer bireyler yıllarca kullanabilecekleri doldun dudaklar istiyorlar ise permalip silikon yöntemitavsiye edilmektedir. Bu silikon dayanıklılığı ve doğallığı ile bilinmektedir. Ayrıca kopma ya da patlama gibi riskleri de bulunmamaktadır. Yapısından dolayı da alerjik bir bünyeye sahip olanlarda bile herhangi bir sağlık problemine yol açmamaktadır.

Permalip Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

İşlem sırasında aksi durum gerekmedikçe lokal anestezi kullanılmaktadır. Uyuşturulan dudakların kenarlarından açılan minik kesiklerle permalip dudak dolgusu, dudağın içine yerleştirilmektedir. İşlem minimum 15 maksimum ise 30 dakika sürmektedir. Operasyon sonrasında ise dudaklarda bir iz ya da yara kalmamaktadır.

Dolgu Sonrası Görünüm

                İşlem bittikten sonra dudaklarda belli oranlarda şişme gerçekleşmesi normaldir. Aynı zamanda dudaklar belli oranda ödem de toplayacaktır. Ödem ve şişlik operasyonu izleyen bir hafta içerisinde yok olacaktır. Bu süreçte doktor tarafından verilen ilaçları zamanında almak önemlidir. Ayrıca dudakları tahriş edecek veya zorlayacak hareketlerden kaçınılmalıdır. Bunun haricinde kişilerin günlük rutinlerine dönmelerinde bir sakınca yoktur.

Aradan geçen uygun zaman sonrasında kişiler takıldığı kadar acısız bir biçimde silikonu çıkarttırabilmektedir. Yapılan bu işlem dudakta bir zarara ya da kötü görünüme neden olmamaktadır.

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın