Permalip Dolgusu Fiyatları

Dolgun dudaklar her bayan için hayal edilen ve bir o kadar da güzel görünüme kavuşmak için yapılan uygulamalardan biridir. Günümüzde bunun için çalışan estetik cerrahları kısa süreli ameliyatlar ile dertlere çare olabilmektedir. Permalip dolgusu çalışmaları da bunların başında yer almaktadır. Bir nevi silikon desteği ile dudaklara yeni bir boyut kazandırılması işlemi olarak da anılabilir. Geçici bir dolgu sistemi olmadığı için hastaların en çok merak ettiği ve kullanmak istediği yöntemlerin de başında gelmektedir. Hastalar genellikle yetişkin döneminde olan insanlar olsa da gençler için de büyük bir merakın yayıldığını göz ardı etmemek gerekir.

Permalip Dolgusu Nasıl Uygulanır?

Permalip dolgusu uyuşturma işlemi ile yapılan küçük bir operasyondur. Dolgu sistemi sayesinde kalıcı bir estetik işlemi olduğu da bilinmektedir. Hemen hemen 20 ya da 30 dakikalık bir süre sonunda biten bir işlem olması sayesinde kadınların korkulu rüyası olmaktan çıkan bu işlemde kullanılan aletler de son teknoloji olmaktadır. Dudakların genel bir incelemesi yapılır ve ardından da köşelere yakın olan kısımlardan enjekte edilen sıvılar ile dudakların şişirilmesi desteklenmektedir. Küçük bir alet sayesinde permalip dudak boyunca ilerletilir ve orada kalması sağlanır. Dudağın köşe kısımlarına ise ameliyat sonucunda küçük ve iz kalmasına engel olacak dikişler atılmaktadır. Dikişler sonradan iz bırakmasın diye eriyen iplikler ile atılmaktadır.

Permalip İşleminden Sonra Neler Olur?

Akla gelen ilk sorulardan biri bu dolgunun patlaması ile ilgilidir. Şiş bir dudak ile karşılaşan bayanlar birkaç gün sonunda şişlerin mutlaka ineceğini de unutmamalıdır. 10 gün sonunda ise tamamen dudakların eski haline geri döneceğini de unutmamalısınız. Permalip ameliyat sonrası dikkat edilmesi gereken hususlar esnemeden kaçınma, germe hareketleri yapmama, aşırı büyük lokmalar yememedir. Doktor gözetiminde verilen antibiyotik ise 1 kutu bitene kadar kullanılmaktadır. Kalıcı bir işlem olduğu için silikonun patlaması mümkün olmamaktadır. Aynı zamanda akıp yayılma gibi bir durum ile karşılaşmanız da mümkün olmayacaktır. Dudak ve vücut ile tamamen uyum sağlayan bir yapısı olduğu için permalip sizin için yabancı bir cisim olarak hissedilmeyecektir.

Permalip fiyatları doktoruna göre ve yaptırmak istediğiniz kısıma göre değişir. Alt üst dudaklarınızın ikisine birden yaptırmak istiyorsanız; 5000-6000 lira, sadece tek dudağınıza yaptırmak istiyorsanız 2500-3500 lira aralığında fiyatlar ile karşılaşabilirsiniz.

 

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

7 Yorum

 1. MuhammedSefer Reply

  Dolgun dudaklar çok hoşuma gidiyor, her ne kadar bir insanın fiziği güzelliğine etki etsede dudaklarda aynı etkiyi gösterebiliyor. Fiyatına değer bir şey.

 2. emine parıl Reply

  Alt ve üst dudak yaptırmak istiyorum ancak açıkçası güvenemiyorum. Yönlendirebileceğiniz biri var mı acaba?

 3. esrefyasa Reply

  fiyat bakımından bakacak olursak çok uygun duruyor.

 4. Ismet Reply

  Fiyatı kadar dudakta harika

 5. Pakize Sultan Reply

  5000-6000 TL ye Sahin alır benim herif eskisi gibi kalsın dudaklarım 🙂 Benim Bey natural seviyor zaten 😀

 6. kaanep Reply

  bayanalr için yaptırılabilecke çok hoş gözüken bir dolgu olsada fiyatları cidden çok pahalı..

 7. Aleyna Reply

  Eğer beş bine bulsam hemen yaptırırım İzmir de bilgisi olan varsa yazabilir mi

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın