Dudak Dolgusu Nasıl Yapılmaktadır?

Dudak dolgusu, ince dudaklara sahip olan bireylerin estetik operasyon yardımıyla dudaklarının kalınlaştırılması işlemidir. Günümüzde bayanlar estetik operasyonlara daha fazla önem veriyor. Güzel görünmek için çok çaba sarfediyorlar. Dudakları ince olan bayanlar da kalın ve dolgun dudaklara kavuşmak istediklerinde dudak olgusu operasyonlarını tercih ediyorlar. Dudak dolgusu için kullanılan en yaygın yöntem hiç şüphesiz ki dolgu yaptırmaktır. Dolgu dolgusu adı verilen bu yöntem günümüzde çok kullanılıyor. Kullanılan en yaygın dolgu türü ise hiç şüphesiz ki hyaluronik asit benzeri maddelere sahip olan ürünlerdir.

Dudak Dolgusunu Kimler Yaptırabilir?

Günümüzde oldukça yaygın olan dudak dolgusunu sağlıklı olan her birey yaptırabilir. Dolgu yapılmadan önce doktorunuzla konuşmalı doktorunuzu bilgilendirmelisiniz. Kullandığınız ilaçlar varsa onları doktorunuza söylemelisiniz. Daha önceden bir operasyon geçirdiyseniz bunu mutlaka doktorunuzla paylaşmalısınız. Herhangi bir şeye alerjiniz varsa onu da söylemelisiniz.

Kalıcı dolgu zamanla dudak bölgesinin yapısını bozar. Bu yüzden kalıcı dolgu yaptırmak yerine kalıcı olmayan dolgu yaptırmak daha iyi olacaktır. Günümüzde dudak için özel üretilen dolgular vardır. Bu dolgular yardımıyla bireyler 6 veya 7 aya kadar dolgun dudaklara sahip olabilmektedir. Dudak dolgusu yaptırmak isteyen bireylerin aklındaki bir diğer soru da dolgu işleminin ne kadar süreceği ile ilgilidir. Dudak dolgusu işlemi öyle çok uzun sürmez. Ortalama 15 dakika kadar süren bir işlemdir. O yüzden bu işlem fazla zamanınızı almaz. Güzelliklerine bu kadar önem veren bayanlar dudak dolgusuna da önem veriyorlar. Eskiden bu kadar etkin olmayan estetik operasyonlar günümüzde daha çok önem taşıyor. Özellikle kadınlar estetik söz konusu olduğunda bu konuyu bir tık daha ön plana alıyorlar. Dudak dolgusu işlemi de kadınların önem verdiği bu işlemlerin arasında yerini alıyor

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın