Dudak Dolgusu Nasıl Yapılıyor?

İnsanlar bazen hayatında değişiklik yapmak isterler. Bu değişiklikler yaşam tarzlarında olabileceği gibi aynı zamanda fiziksel görünüşlerinde de olabilir. Fiziksel görünüşlerinde yapabileceği değişiklikler bazen saçlarında yaptıkları değişimler bazense estetik anlamda yaptıkları değişiklikler olabilmektedir.

Günümüzde ilerleyen teknoloji ile paralel olarak estetik operasyonlarda da önemli bir ilerleme kaydedilmiştir. Özellikle ağrısız ve acısız estetik operasyonlar günümüze mevcut bulunmaktadır. Ağrısız ve acısız estetik operasyonların bir alanı da dudak dolgunlaştırma işlemi olmaktadır.

Doldun dudaklar ile dış görünüşlerinde etkili bir değişim yapmak isteyen kişiler, günümüzde basit ve acısız olarak geçirecekleri küçük operasyonlar ile bu uygulamaya sahip olmaktadırlar. Bu yazımızda dudak dolgusu operasyonlarının nasıl yapıldığı hakkında sizlere bilgiler sunacağız.

Dudak Dolgusu İşlemi

Dudak Dolgusu İşlemi

Genel olarak yapısında birçok damar bulundurmakta olan dudaklar, estetik bir işlem olan dudak dolgusu operasyonlarına olumlu ve doğal sonuçlar vermektedir. Dudak dolgu uygulamaları, üst dudağın ortasında bulunan dudak kalbi olarak anılan bölgeden gerçekleştirilmektedir. Bu bölgeden gerçekleştirilen ağrısız bir estetik operasyon olan dudak dolgusu işleminden doğal ve olumlu sonuçlar almak kaçınılmaz olmaktadır.

Dudak dolgusu yaptırmak isteyen kişiler bir uzmana başvurdukları zaman, uzman kişiler ilk olarak kişinin yüz hatlarını incelerler. Bu durum kişinin yüz ve ağız yapısıyla uyumlu olarak doğal dudaklara sahip olması için büyük önem taşımaktadır. Hem bu sayede dudak dolgusu işlemi, dudak kenarları ile de uyumlu olarak tamamlanmaktadır.

Dudak dolgunlaştırma işlemi başlamadan dudak çevresi anestezi etkisine sahip olan bir krem sürülerek 15 dakika gibi bir süre beklenir. Dudak bölgesinin uyuşmasından sonra özel yapım iğneler ile dudak kalbinden doğal dolguların enjeksiyonu yapılır. Dudak dolgu operasyonları genel olarak 15 ile 20 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanmaktadır.

Neden Dudak Dolgusu?

Dudaklarımızın şekli genetik olarak yapılanmaktadır. Kişiler daha güzel bir fiziksel görünüme sahip olmak ve herhangi bir sebepten dolayı bozunuma uğramış dudaklarını değiştirmek isteyebilirler. Yine neden dudak dolgusu sorusuna genel bir cevap vermek gerekirse,

  • Dudakları şekillendirme
  • Asimetrik dudakları düzeltme
  • Oluşan sarkmaları onarma
  • Dudak çizgilerini onarma gibi durumlar için dudak dolgusu kolay bir çözüm sunmaktadır.

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın