Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır

Günümüz de estetik operasyonları oldukça yaygınlaşmıştır. Kişinin kendisin de beğenmediği yeri değiştirmek istemesi üzerine estetik operasyonlarına başvurmaktadır. Estetik operasyon sınıfına giren dudak doldurma işlemi de günümüz de oldukça yaygınlaşmıştır. Dudak doldurma işlemi kişinin dudaklarını beğenmemesi gençlerde dudak inceliği şikayeti, yaşlılarda ise yaşlılık belirtisi sarkmalardan dolayı bir beğenmeme söz konusu olmaktadır. Kişiler bu durumdan kurtulmak için dudak doldurma işlemine başvurmaktadır. Dudak doldurma işlemini yaptırmak için seçilen merkez çok büyük önem taşımaktadır. Günümüz de kişilerin yanlış seçimleri sonucu dudak iltihaplanmaları olabilmekte ve kişiler acı çekmektedir.  Bu yüzdendir ki seçilen merkez son derece önemlidir. Kişilerin sağlıklı ayrılmaları ve yapılan işlemden memnun olmaları için önem taşımaktadır.

Dudak Dolgusu Yapımı

Dudak dolgusu yapılmadan önce kişinin yüz hatlarına uygun olarak bir şablon çizilir ve nasıl bir dudak yapılacağına karar verilir. Karar verilen dudak gençlerde normal dudak yapısı bozulmadan başka bir işlem uygulanmadan kişinin yüz şekline uygun olarak uygulanmaktadır. Kişinin memnun olup yüz şekline uygun şekilde doldurma işlemi yapılmakta ve kişi memnuniyetine, sağlığına önem verilmektedir. Yaşlılarda önce dudaklardaki sarkmalar ortadan kaldırılıp daha sonra doldurma işlemi kişinin yüz şekline uygun olarak yapılmakta ve kişinin mutlu, sağlıklı bir şekilde ayrılması sağlanmaktadır. Dudak dolgusu operasyonu sırasında kişinin herhangi bir acı hissetmemesi için anestezi uygulanmakta olup herhangi bir acı hissi önlenmektedir. Anestezi kişiye uygulandıktan sonra operasyona başlanmakta ve dudağın içi doldurulmaktadır. Dudak dolgusunda kullanılan maddenin hiçbir zararı olmamakla birlikte kişiye bir sorun yaratmamaktadır. Kişiler operasyon sonrası istedikleri dudaklara kavuşmakta ve bir sorun yaşamadan ayrılmaktadır. Yapılan dolgunun süresi yaklaşık bir ay gibi bir süre etkili olmakta daha sonra tekrar yapılması gerekmektedir.

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın