Dudak Dolgusu Ağrılı Mıdır? Kalıcığı Ne Kadardır?

Dudak dolgusu lokal anestezi kremler ile veya lokal anestezik olarak uygulanan iğne enjeksiyonları ile yapılması uygun bir uygulamadır. Dudak dolgusunda kişinin dudak şekli çok önemlidir. Yani mevcut olan sorunu tespit edip, asimetri var mı, dolgunun nasıl uygulanacağı gibi olaylar çok önemlidir. Ona göre yapılan lokal anestezi sonrasında uygulama yapılır. Kalıcılığı kişinin konuşmasına göre ortalama 3-6 ay arasında değişmektedir. Tabi daha kalın dolgularda bu süre uzatılabilir. Ama ideal olanı 6 ay kalıcı olandır.

Dolgu uygulamaları yüzün nerelerine yapılabilir?

Dolgu uygulamaları zaten vücudumuzda bulunan fakat zamanla azaldığı için o bölgelerde çöküklüğe neden olan hyalüronik asit denilen bir madde ile yapılır. Bu madde vücut ile uyumlu doğal bir maddedir. Dolgu uygulamaları yüzün nazolabial bölge denilen burun kanatlarından dudak kenarlarına uzanan bölgelerine, elmacık kemiklerine, kaş kaldırmak amaçlı kaş bölgesine, temporal bölgelere, dudak bölgesine, çene bölgesine yapılabilir. Kısacası yüzün eksikliğini hissettiğimiz her bölgesine yapılabilir.

Hyalüronik asit vücut ile uyumlu bir dolgu olduğu için zaman içinde yaşlanma sürecimiz boyunca o da azalacaktır. Ortalama kalıcılık süresi uygulanan bölgeye göre değişmektedir. Bu ortalama dudakta 6-9 ay, elmacık kemiklerinde 1 yıl, göz altında 1 yıl, çene bölgesinde 1 yıl kalıcılığı vardır. Tabi bu sürelerde kişinin cilt yapısının ve yüz mimiklerini ne kadar kullandığının da önemi vardır. Aynı tip dolguların tekrar yaptırılmasında sakınca yoktur. Yeterki yapılan dolgu özelliği aynı olsun.

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın