Dudak Dolgunlaştırıcı Doğal Yöntemler

Dudaklarımızın şekli, vücudumuzda genetik olarak miras kalan unsulardan bir tanesi olmaktadır. Kimi insanlar bazı durumlardan dolayı dudaklarının şekillerini beğenmez ya da dudaklarını dolgunlaştırmak isterler.

Dudak dolgunlaştırma işlemi estetik operasyonlar ile gerçekleşebildiği gibi yine doğal yöntemler ile gerçekleşmesi mümkün olmaktadır. Yine dudak dolgunlaştırmak için bazı kimyasal yöntemlerde mevcut bulunmaktadır. Bu yöntemler sağlık açısından ileride bazı sorunlar çıkarabildiği için önerilmemektedir.

Pahalı operasyonlar ile bıçak altına yatmadan dolgun dudaklara sahip olmak isteyen kişiler için alternatif tıp ile gelmiş doğal yollarla dudak dolgunlaştırma işlemleri günümüzde mevcut olmaktadır.

Dudak Dolgunlaştırıcı Ruj

Doğal Yollarla Dudak Dolgunlaştırma

Dünyada mevcut bulunan birçok şifalı bitkiler estetik alanında da önemli bir yere sahip olmaktadır. Damarlı bir yapıya sahip olan dudaklarımıza bu bitkilerin etkisi, yapısından dolayı kolay olmakta ve memnun verici sonuçlar ile karşılaşılmaktadır. Doğal yollarla dudak dolgunlaştırma nasıl yapılır sorusuna bakacak olursak yöntemleri şu şekilde sıralayabiliriz,

  • İlk olarak birçok alanda şifa kaynağı olarak bilinen tarçın, önemli bir dudak dolgunlaştırma etkisi göstermektedir. Tarçın, özellik olarak damarlı bir yapıda bulunan dudaklarımızı uyararak dolgunlaşmasını tetiklemektedir. Kullanım olarak tavsiye edilen yöntem, vazeline bir iki damla tarçın yağı damlatıp karıştırarak düzenli olarak dudaklara nüfuz ettirilmesi gerekmektedir.
  • Etkili ve vazgeçilmez olan nane yine dudakları doğal yoldan dolgunlaştırmayı sağlamaktadır. Vazelin içerisine birkaç damla nane yağı ekleyerek dudaklar ile temas ettirilir ve şoklama etkisi görülen dudaklarda kan akışı hızlanır ve bu durumda yine dudakların dolgunlaşmasını etkiler.
  • Dudaklarda bulunan ölü hücrelerin yumuşak uçlu bir diş fırçası ile temizlenmesi de önemli bir dolgunlaştırma işlemi olmaktadır. Ölü hücrelerin temizlenmekte olduğu dudaklar aynı zamanda fırçanın etkisi ile kan dolaşımı hızında da görülen değişim ile dolgunlaşması kaçınılmaz olmaktadır.
  • Birkaç damla biber yağı, 2 çay kaşığı badem yağı, 2 çay kaşığı ceviz yağı ve 15 ile 20 damla arasında Hindistan cevizi yağı iyice karıştırılarak düzenli olarak dudaklara ovalama şeklinde sürülürse yine etkili bir dudak dolgunlaştırma işlemine kavuşulabilir.

Doğal yollarla dudak kalınlaştırma işlemi sırasında dudakların temizliği büyük bir önem taşımaktadır. Aksi takdirde sık sık dudakta çatlaklar ve uçuklar ile karşılaşılabilme riski vardır.

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın