Bacak Kası Nasıl Oluşturulur

Genelde insanlar bacaklarının bazen kalın bazen de ince ve şekilsiz olduğundan dolayı şikayet ederler. Vücutlarının kaslı ve şekilli olmasını her insan ister. İnsanlar birçok yöntemle vücutlarını geliştirmeye çalışırlar. Bazen kendileri o kadar fazla ki kimyasal proteinlere kimyasal ilaçlara başvurdukları olur. Ama bizim önerimiz tabi ki doğru beslenme ve doğru spor tekniklerini kullanarak vücutlarını hem güzel ve kaslı görünüme sokarken hem de sağlıklı bir vücuda da kavuşmalarıdır.

Bacak kası nasıl yapılır?Nasıl güzel görünümlü ve şekilli bir bacağa sahip olabilirsiniz?  Spor egzersizleriyle bacak kasları nasıl gelişir?

-Halterle çömelme hareketi yapma; Ayakların omuz genişliğinde açılıp kaldırabileceğiniz ağırlıktaki halterle dizlerinizi büküp çömelerek ve  geri kalkarak, belirli aralıklarla 3 set halinde 10 kez tekrarlanır.

-Bacak uzatma hareketi yapma; Bacak uzatma aletine kaldırabileceğiniz en ağır kiloda olan  ağırlık ayarlanır. Belirli aralıklarla 3 set halinde 10 kez tekrarlanır.

-Ayakta bacak bükme hareketi yapma; Ayak bileğine ağırlık takılarak bacak bükme hareketi yapılır. Bu hareketi yapabilmeniz için ayak bükme aletine ihtiyacınız vardır.

-Bacak deadlifti yapma. Bu hareket bacaklarınızın kalınlaşmasını ve arka bacak kaslarının çalışmasını sağlar.

 

Bu hareketlerin hepsini düzenli ve istikrarlı bir şekilde yapmanız sonucunda  istediğiniz şekilli kaslara kavuşursunuz. Daha sağlıklı kasların oluşması için lifleri zorlayarak  daha güçlü ve daha büyük hale getirmeliyiz. Eğer kaslarınızın güçlenmesini ve büyümesini istiyorsanız her egzersizde daha fazla ağırlık kaldırmanız gereklidir. Aksi halde kaslarınızın gelişmesi duracaktır. Bu egzersiz  hareketlerini yaparken daha seri ve tempolu  bir şekilde yapmanız her zaman daha iyi sonuç verecektir. Hareketlerinizi günlük yaşantınıza ekleyerek düzenli ve aksatmadan yapmanız gereklidir. Haftalık planlarınızı yaparken her hafta farklı egzersizle başlayacak şekilde değiştirmeye dikkat etmelisiniz. Hareketlerinizi sürekli yaparak bacak kaslarınızın gelişimini hızlandırırsınız.Eğer ara verme durumu  yada daha az yorucu hareketler yaparsanız  bacaklarınızı gereğinden fazla dinlendirirseniz kaslarınızın gelişmesi duracaktır. Tekrar egzersizlere başladığınızda ise hamlama ve kas ağrıları problemleriyle karşılaşabilirsiniz .

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın