Kalıcı Bacak Dolgusu

Son yıllarda estetik ameliyatlarda büyük bir ilerleme kaydedildi. Dünyada ve Türkiye’de yapılan estetik ameliyatlardan sonra kadınlar kendilerine daha çok özgüven hissediyor. Estetik ameliyatlarının fiyatları da eskisine nazaran çok düşük fiyatlarla gerçekleştiriliyor.

Kişiye göre değişen estetik ameliyat isteklerinin en çok kalıcılığı merak edilen konular arasında. En çok yaptırılan estetik ameliyatlar arasında yer alan kalıcı bacak dolgusu operasyonları tüm estetik yapan kliniklerde yapılabiliyor.

Bacak Dolguları

Bacak dolgusu yaptırmak isteyenlerde genellikle çarpık bacak, dolgun bacak veya ince bacak bulunmaktadır. Bacak dolgusu yapılabilen iki çeşit vardır. Bunlardan birincisi, yağ enjekte yöntemiyle yapılan bacak dolgularıdır.

İkincisi ise silikon eklenerek yapılan bacak dolgularıdır. Bacak dolguları eğer yağ enjekte edilerek seçilen bacak dolgularından olursa o zaman geçici bir süre kullanılabilir kalıcı olmaz. Fakat silikon ile yapılan bacak dolguları ömür boyu kullanılabilir. Hiçbir yan etkisi bulunmayan silikon ile bacak dolgusu çoğu kadın tarafından tercih edilmektedir.

kalıcı bacak dolgusu yaptıranlar

Silikon Bacak Dolguları

Vücut yapısına düşkün, güzel olmayı seven kadınlar için güzel bacaklar tabii ki de çok önemlidir. Yüz güzelliği olan kadınlar bacak güzellikleriyle bunu desteklemek isterler çünkü bacakları düzgün bir yapıda olmayan kadınlar istedikleri kıyafetleri giyememekten şikayet ederler.

Kalıcı bacak dolgusu silikonla yapılmaktadır. Yürüme sistemine hiçbir zarar vermemek üzere yapılan silikon bacak dolguları yapıldıktan sonra ömür boyu kullanılabilen estetik ameliyatlar arasındadır.

Bu işlem hastanın hiçbir şekilde canının yanmasına sebep olmaz ve ameliyattan 5-6 gün içinde yürümeye başlayabilir. Ameliyattan 15 gün sonra hafif sporlar yapabilir veya işe gidebilir. Ameliyattan sonra 3 gün kadar istirahat edilmediğinde yapılan işlemde kaymalar oluşabiliyor.

Hiçbir Şekilde Patlama Ve Sızma Yapmamaktadır

Genellikle göğüslere takıldığını bildiğimiz silikon destekler çok uzun süreden beri bacak dolgularında da kullanılmaktadır. Göğüslerdeki silikonlar halk arasında arada bir patlayabiliyor kanısı bulunmaktadır.

Bu patlama olabilir düşüncesi olan silikonlar eski sistemle takılan yumuşak tipli silikonlardır. Yeni çıkan ve hiçbir şekilde patlama veya sızıntı yapmayan silikonlar bacak dolgularında kullanılmaktadır. Bacak dolgusu yaptırmak isteyenler, bacaklarının hangi bölümüne yaptıracaklarına iyi karar vermeleri gerekmektedir.

 

 

 

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın