Erkeklerde Karın ve Bacak Kası

Değişen estetik algısı teknoloji ile de birleştiğinde her dönem farklı bir görünümü getirmektedir. Yapay protezler şeklinde vücudun istenilen bölgelerine yerleştirilen kaslar da son zamanların en bilinen yöntemleri arasında bulunmaktadır.

Erkekler tarafından rağbet gören yapay kasların sağlık açısından herhangi bir zararının bulunmadığı kanıtlanmıştır. Özellikle zayıf kişilerin istedikleri kaslı vücutlara kavuşmaları yorucu ve uzun bir süreç gerektirmektedir. Günümüzde ise bu süreye sahip insan bulmak epey zor bir durumdur. Kişilerin sadece bir ya da duruma göre iki günlerinden fedakârlık yaparak kaslı vücuda kavuşmaları artık mümkündür. Bu durum katı bir silikondan oluşan yapay kasın vücudun istenilen bölgesine yerleştirilmesi sonrasında ortaya çıkmaktadır. Yapılan araştırmalar ameliyatların yaz aylarına yaklaşıldıkça arttığını ortaya koymaktadır.

Bacak kası için yapılan operasyonların aynı zamanda bacaklardaki görünüm bozukluklarını giderdiği de bilinmektedir. Operasyonlarda herhangi bir aksilik oluşmazsa ameliyat bir saat ile üç saat arasında son bulmaktadır. Bilinenin aksine bu tip bir operasyon geçirmiş bireyler çok çabuk günlük yaşamına dönebilmektedir. Doktor tarafından verilen tavsiyeler uyduğu takdirde iş yaşamında da sıkıntı ile karşılaşılması olası değildir.

Günümüzdeki estetik algısında en önemli noktalardan birini karın kasları oluşturmaktadır. Birey bazen spor yapsa da kas hatlarını tam olarak ortaya çıkarmak mümkün olmamaktadır. Bu vücudun özellikleri ile değişim gösterebilen bir durumdur. Katı silikonlardan oluşan yapay protezler karın kaslarının yapımında da başarı ile uygulanmaktadır. Protezler doktorla daha önce belirlenen şekilde vücuda yerleştirilmektedir.

Yapay kasların en çok tercih edilme nedenlerinden biri ise gerçek kaslarla ayırt edilememesidir. Herhangi bir patlama ihtimali olmayan bu protezler dokunulduğunda da gerçek hissi vermektedir. Ayrıca işlem uygulanan vücutta belirgin dikiş izlerinin kalmadığı da doktorlar tarafından belirtilmektedir.

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın