Dolgu ile Çarpık Bacak Estetiği

Estetik ameliyatlar artık eskisi kadar zor ve maliyeti yüksek ameliyatlar arasında değildir. Kısa süreli yapılan estetik ameliyatlardan sonra hasta aynı gün içerisinde evine dönerek biraz dinlendikten sonra işine dönebilir. Bacak estetikleri arasında en fazla yapılan bacak estetiği dolgu ile çarpık bacak estetiği olarak bilinmektedir.

Çarpık bacak yapısı olanların çoğu ya doğuştan bu rahatsızlığa sahip olabilir veya geçirilen bir kaza sonucu çarpık bacaklara sahip olabilir. Dolgu ile çarpık bacak estetiği ince bacak görüntüsü olan bayanlar tarafından da tercih edilmektedir.

Çarpık Bacakları Düzeltmek İçin Estetik Ameliyat Çeşitleri

Bacak dolgunlaştırma işlemlerinde iki çeşit işlem kullanılmaktadır. Bu işlemlerin birincisi yağ enjeksiyonu ile bacak düzleştirme, ikincisi ise silikon takviyesi ile bacak dolgunlaştırma işlemleridir.

Birinci işlem birkaç yıl sonra bozulma ihtimaliyle karşı karşıyadır yalnız ikinci işlem ömür boyu kullanılabilen estetik ameliyatlar arasındadır. Fakat iki işlemde kadınlar tarafından seçilebilmekte geçici olduğu bilinen yağ enjeksiyonu ile bacak dolgusu yaptırma işlemi bile sıklıkla yaptırılmaktadır.

bacak dolgusu nasıl

Yağ Enjeksiyonu İle Çarpık Bacak Estetiği

Dolgu ile bacak estetiği yaptırmak isteyenler yağ enjeksiyonu yöntemini seçtiklerinde, bu işlem genellikle lokal anestezi verilerek yapılan kolay bir işlemdir. Bu işlemi yaptıran kişiler 3 ila 5 gün dinlendiklerinde işlerine dönebilir kolaylıkla spor hareketleri yapabilir.

1 veya 1 buçuk saat kadar süren yağ enjeksiyon ile bacak dolgunlaştırma kullanımından kullanımına 1 veya 2 yıl kullanılabilir çoğu enjeksiyon usulü bacak dolgunlaştırması bu süreden sonra geri dönüş göstermiştir.

Silikon İle Çarpık Bacak Estetiği

Yapılacak iki işlemden ikincisi de silikon ile çarpık bacak estetiği işlemidir. Bu işlem anestezi altında yapılır. İşlem yapıldıktan 10-15 gün aralığında bir dinlenme süreci geçirilmelidir. Kesinlikle ameliyattan sonra ilk 3 gün kesinlikle yere basmamalı ve rahat bir dinlenme geçirilmelidir.

Silikon ile yapılan çarpık bacak estetiklerinde bu estetikten yararlanma süresi bir ömür boyu olarak bilinir. Bacaktaki silikonlar çıkarılmak istenildiğinde de hiçbir hasar bırakmadan ufak bir operasyonla çıkartılabilir. Ömür boyu kullanılabilen bacak kaldırma işleminde silikon darbelere karşı dayanıklıdır.

 

 

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın