Bacak Kalınlaştırma

Bazı zayıf olan kadınlar bacaklarının çok ince olduğundan yakınarak dolgun bacaklara sahip olmak isterler. Kilo aldıklarında bacaklarının dolgun hale gelebileceğini bilen bayanlar vücutlarının kilo ile bozulmasını istemedikleri için bacak kalınlaştırma işlemini estetik ameliyatlarla yapmayı tercih ederler.

Baldır kalınlaştırma olarak da anılan bacak kalınlaştırma ameliyatları çoğu kez çok ince bacaklı bayanlar tarafından yaptırılmaktadır. Son yıllarda baldır kalınlaştırma işlemleri büyük bir popülerlik kazanarak estetik ameliyatlar sıralamasında burun estetiğinden sonra gelmektedir.

İnce Bacak

Baldır Kalınlaştırma Ameliyatlarının Yapılma Sebepleri

Çoğu kez güzel görünmek, sütün gibi bacaklara sahip olmak için yapılsa da, bazı zamanlarda bir hasara veya hastalığa bağlı olarak da yapılmaktadır. Baldır kalınlaştırmada farklı sebepler de aranabilir. Neden baldır kalınlaştırma ameliyatlarına ihtiyaç duyulur?

  • Çarpık bacak sistemine sahip olanlar
  • Spastik felçli olanlar
  • Spina bifida yani omurilik yapısı bozuk olanlar
  • Çocuk felci geçirmek
  • Kemik iliği iltihabı
  • Yüksek dereceli yanıklardan dolayı kas kaybı
  • Kemik erimesine neden olan hastalıklar
  • Sinir yaralanmaları

Ameliyat Sonrasında Yapılması Gerekenler Nelerdir

Ameliyat olmak kadar ameliyatlardan sonra kişinin kendini hijyen içerisinde tutması ve darbelere karşı koruması oldukça büyük önem taşımaktadır. Baldır ameliyatlarından sonra 5-7 gün arası hiç kalkmadan dinlenmek ameliyat sonrasını daha hızlı ve rahat geçirmeye sebep olur.

İki hafta bedensel hareketlerden uzak durmalı, uzun yürüyüşler ve ağır sporlar kesinlikle yapılmamalıdır. Bunun yanı sıra her zaman bele destek koyarak bacaklar uzun bir şekilde oturmak önemlidir.

Her çeşit ameliyatta, buna estetik ameliyatlar da dahildir. Hijyen kurallarına uymak önemlidir. Kapılan bir mikrop yüzünden güzel olmayı düşünürken enfeksiyon kaparak hayati bir tehlike bile yaşayabilirsiniz.

Spor Yaparak Bacak Kalınlaştırmak

Bazı kişilere estetik ameliyat olmak kolay gelirken, bazı kişiler içinse korkulacak bir durum gibi karşılanmaktadır. Bacak estetiği olmak istemeyen kişiler için spor yaparak ince bacakları kalınlaştırmak da mümkündür.

Bedenin her tarafı için kalınlaştırma ve inceltme egzersizleri olduğu gibi bacak hareketlerinin bazıları da bacakları kalınlaştırmak için uygulanabilir. Bacak kalınlaştırıcı egzersizleri altı ay süreyle yapıldığında sonuç istenildiği gibi gelişebilir.

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın