Bacak Dolgusu Öncesi Ve Sonrası

Bacak Dolgusu Öncesi Ve Sonrası

Bacak dolgusu yaptırmak isteyen beyanların bacaklarında ya aşırı incelik, çarpıklık veya fazla dolgunluk bulunmaktadır. Bacak dolgusu yaptırmak isteyen bayanlar ilk olarak doktorlarından bu konu hakkında mutlaka bilgi almalılar risklerini ve ameliyattan sonra dinlenme sürelerin buna göre ayarlamalılar.

Bacaklarında çarpıklık veya asimetri problemi olan bayanlar mini etek, tayt, bikini, mayo gibi kıyafetler giymekten çekindikleri için bu ameliyatları tercih ederler. Bacak dolgu operasyonları her kişi için farklı farklı tasarlanarak yapılmaktadır.

Çok iyi görüntüleme sistemleriyle dolguların bacağın hangi kısımlara yapılacağı karar verilerek yapılan bacak dolgusu ameliyatlarının iki çeşidi bulunmaktadır. Birincisi kök hücre ekleyerek vücudun herhangi bir yerinden yağ alarak bacaklara enjekte etmektir.

bacak-dolgusu-oncesi-ve-sonrasi1 bacak-dolgusu-oncesi-ve-sonrasi2

İkinci sistem ise silikon ekleyerek bacak dolgusu ameliyatını gerçekleştirmektir. Bacak dolgusu yaparken birinci sistemi kullanmak yani bacaklara yağ ekleyerek bacak dolgusu yapmak birkaç yıl içinde bozulabilen bir işlemdir. Fakat silikon eklenerek yapılan bacak dolguları ömür boyu kullanılan bacak dolguları içerisindedir.

Bacak Dolgusu Öncesi

Bacak dolgusu yaptırmaya karar vermeden önce iyi düşünülmesi, bacakların hangi kısmına dolgu yapılacağına iyi karar verilmesi gerekmektedir. Karar verdikten sonra bacak dolgusu yapılma işlemi çok uzun süren operasyonlar arasında değildir.

Silikon ile bacak dolgusu yaptırmaya karar verdiyseniz bu dolguyu ömür boyu kullanacağınız için çok iyi karar vermeniz gerekmektedir. Silikon eklemesi yapılmadan önce iyi bir dinlenme ve karar verme aşaması geçirmelisiniz.

Bacak Dolgusu Sonrası

Bacak dolgusu çok uzun süreli yapılan bir işlemle gerçekleşmez, en uzun süren bacak dolgusu işlemi silikon ile yapılanlardır. Bu işlemde ortalama bir veya bir buçuk saat kadar sürer. Fakat bacak dolgusu yaptırdıktan sonra dinlenme sürecini iyi geçirmek gereklidir.

Hijyen kurallarına dikkat ederek geçireceğiniz dinlenme sürecinden sonra (bu dinlenme süreci en az 15 gün olarak belirlenmelidir) hafif sporlar yapabilir, kısa yürüyüşlere çıkabilir hafif bir işte çalışıyorsanız çok ayakta durmamak kaydıyla işinize de gidebilirsiniz.

Bacak Dolgusu Fiyatları

Merak edilen bir diğer konu da bacak dolgusu fiyatları ne kadardır? Olarak gelmektedir. Estetik ameliyatlar artık eskisi gibi lüks olmaktan çıkmış herkesin yaptırabileceği ameliyatlar arasına girmiştir.

Bacak dolgusu operasyonlarının fiyatları kişiden kişiye değişse de çok yüksek fiyatlarla yapılan operasyonlar arasında değildir.

 

 

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın