Bacak Dolgusu Nedir?

Bacaklarında incelik ve çarpıklık olan ve bacaklarının görüntüsünden memnun olmayan kişilere uygulanan bacak dolgusu 18 yaşını geçmiş herkes için uygulanır. Bacak dolgusu nasıl yapılır? Sorusuna, genellikle vücudun başka bir yerinden alınan yağ dokusunu bacak içine enjekte etmekle yapılan bir işlemdir.

Bu işlem bazı zamanda silikon destekli olabilir. Bacaklarında çarpık yürüme sorunu olan kişilerin en çok tercih ettiği operasyonlar arasında olan bacak dolgusu işlemi kısa bir sürede yapılmaktadır.

Estetik ameliyatlar konusunda Türkiye Dünyada sayılı ülkeler arasında yer almaktadır. En iyi estetik cerrah seçeneklerinin bulunduğu ülkemizde yapılan tüm estetik ameliyatlarda hiçbir şekilde risk bulunmamaktadır.

Bacak Dolgusu Sonrası

Yağ Enjeksiyonu Ve Bacak Silikon Protezi

Bacak dolgusu yaptırmak istiyorsanız mutlaka biraz bilgi biriktirmeniz gerekmektedir. Bacak dolgusu günümüzde iki şekilde yapılmaktadır. Birincisi; ince bacaklar için yağ enjeksiyonu yapılarak olandır. Yağ enjeksiyonu yapılarak bacak dolgusu nasıl yapılır?

Vücudun herhangi bir yerinden bir miktar yağ alınarak içerisine kök hücre eklemesi yapılır ve bacaklara enjekte edilir. Günümüzde yapılan ikinci çeşit bacak dolgusu yaptırmak da, silikon protezi eklemesiyle yapılmaktadır.

Silikon protezi ile yapılan bacak dolgusu bacak içerisine yerleştirilen silikonlarla gerçekleşir. Silikonla yapılan bacak dolgusu ömür boyu kullanılan bacak dolguları arasındadır. Yağ enjeksiyonu yapılan bacak dolgularının ömrü ise 3-5 yıl ile sınırlıdır.

Uzman Ellerle Yapılan Bacak Dolgularının Hiçbir Yan Etkisi Bulunmamaktadır

Bacak dolgusu hangi sebepten ve ne şekilde yapılırsa yapılsın iyileşme 45 gün içerisinde gerçekleşir. İyileştikten sonra spor yapmanızda, yürüyüş yapmanızda veya ağırlık kaldırmanızda hiçbir sakınca bulunmamaktadır.

Hiçbir şekilde yan etkisi bulunmayan bacak dolguları sonrasında morluk, kızarıklık, ağrı bir müddet hissedilse de 3-4 gün içerisinde geçmektedir. Hastalar bu süre zarfında mutlaka dinlenmeli bacaklarının üzerine çok uzun süreli basmamalıdır. 3-4 günden sonra rahatlıkla gezilebilir veya yavaş hareketlerle spor yapılabilir.

Bacak Dolgusu Fiyatları

Estetik ameliyatlar sanki çok yüksekmiş gibi bir düşünce vardır çoğumuzun kafasında. Fakat estetik ameliyatlar çoğunlukla her bütçeye göre ayarlanabilecek şekildedir. Bacak dolgusu fiyatları estetik ameliyatların en düşük ayarında tutulmaktadır. Çünkü çok fazla zahmetli, riskli ve uğraşlı bir işlem değildir.

 

 

 

 

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

1 Yorum

  1. Melis tuzun Reply

    Kalıcı bacak dolgusu fiyatlari arastirmasi yapiyorum. Cok farkli fiyatlar ile karşılaşıyorum. Doktordan doktora bu kadar fark etmesi normal mi? Ayrica simetrik olmayan bacaklar icin estetik yaptirmak gunah mi? Eşim arada bir bacaklarina estetik gerekli diyor. Ben de bu durumdan rahatsiz oldum ankarada iyi bir estetik doktoru bulursam bacaklarima dolgu enjeksiyonu yaptiracagim

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın