Bacak Dolgusu Nasıl Yapılır?

En fazla bacaklarında çarpıklık ve incelik olan bayanlar tarafından tercih edilen bacak dolgusu hem estetik açıdan çirkinliği gidermekte hem de çarpık yürümedeki sorunlara çözüm olmaktadır. Merak edenler için bacak dolgusu ameliyatı fiyatları sanıldığı kadar yüksek meblağlarla yapılmamakta, her bütçeye uydurulabilecek seviyede bulunmaktadır.

Bacak dolgusunun yapılma yöntemi genellikle yağ enjeksiyonu ile bacaklara yağ transferi yaparak gerçekleşir. Bu işlem bacakta fazla yağların, şiş görüntülü bölgelerin liopsuction ile vücudun dışına atılmasına denir.

Bacak dolgusu basit ve kolay bir işlem olarak bilinir. Bacak dolgusu yaptırdıktan sonra ağrı kesici kullanmaya gerek yoktur. Bacak dolgusu işlemi hastanede yatmayı da gerektirmez. Bacak dolgusu yöntemini bacaklarında fazla yağ oranı olanlar yaptırabiliyor. Bacakta çarpıklık için farklı tedavi yöntemleri uygulanıyor.

Bacak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Bacak dolgusu operasyonları genel veya bölgesel anestezi yöntemiyle yapılmaktadır. Bacak dolgusu ameliyatı esnasında hiçbir şekilde ağrı ve ya sızı hissedilmez. Fakat bu operasyondan sonra mutlaka iki hafta kadar hasta dinlenmeli, bacaklarının üzerine çok fazla baskı yapmamalıdır.

İnce bacak dolgularında ise işlemden sonra yağlar hemen tutacak diye bir şey yoktur. İnce bacak dolgusu estetiği genellikle hastanın kendi farklı bölgelerinden alınan yağlar bacak kısmına enjekte edilerek yapılan bir işlemdir.

Bacağın kendi şeklini alabilmesi için mutlaka iki hafta kadar beklemeli ve bu süre içinde dinlenilmelidir. İyi bir dinlenmeden sonra bacakta verilen şekillerin kalıcı olduğu görülmektedir. İnce bacak dolgusu operasyonları genellikle 1 veya 1.5 saat kadar sürmektedir.

Bacak Dolgusu Kimlere Yapılabilir?

Bacaklarında çarpıklık fazla dolgunluk, eğiklik, incelik hisseden kişilere yapılabilir. Kaza geçirerek bacaklarında problem oluşmuş veya doğuştan bacak problemi olan kişilere de yapılabilir. Bacak dolgusu yaptıran kişinin isteğine göre yapılan bir işlemdir. Bazı kişiye göre bacağın üst bölümünde incelik hissedilirken bazısında da alt kısmında incelik hissedilerek dolgu yapılmaktadır.

Bazı bacak dolgusu operasyonları yağ takviyesi yaparak veya yağ alınarak yapılmayıp bacaklara silikon yerleştirerek yapılan operasyonlardır. Silikon yerleştirerek yapılan operasyonlar ömür boyu kalıcı olarak bilinen operasyonlardır. Fakat silikon yerleştirme operasyonları diğer bacak dolgusu operasyonlarından uzun sürmektedir.

 

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın