Estetik Ameliyatı Sonrası Yapılması Gerekenler

Çağımızda estetik almış başını gidiyor. Kadınlar hem güzelleşmek hem de yaşlanmayı önlemek adına bir çok operasyonla tanışıyor. Estetik operasyonlar arasında güzelleşmek uğruna yapılanlar olduğu gibi sağlık problemleri nedeniyle yapılanlar davar. Örneğin burun estetiği hem güzelleşmek uğruna yapılıyor hem de sağlık sorunu nedeniyle yapılabiliyor. Doğuştan burun sorunu yaşayanlar bu sağlık sorunundan kurtulmak için bıçak altına yatabiliyorlar.

Estetik Ameliyat Öncesi Yapılması Gerekenler

Eğer bir hastalığınız varsa grip, nezle, soğuk algınlığı gibi hastalıklar geçiriyorsanız bunu operasyondan önce doktorunuza söylemelisiniz. Herhangi bir ilaç kullanıyorsanız bu durumu doktorunuzla paylaşmalısınız. Kan sulandırıcı ilaçlar kullanmamaya dikkat etmelisiniz. Bitki çayları ve asprin kullanmayı kesmelisiniz. Yara iyileşme sürecini olumsuz etkileyen şeyler vardır. Bunlardan biri de sigaradır. Sigara yara iyileşme sürecini geciktireceği için sigarayı bırakmanız sizin için daha iyi olacaktır. Operasyona gireceksiniz ama baş ağrısı sorununuz var. Ağrı kesici kullanmanız gerekiyor. Doktora başvurmadan sakın böyle bir hataya düşmeyin. Önce doktorunuzu arayın. Operasyona girerken mutlaka yanınızda bir refakatçi bulundurur. Refakatçiniz size destek olacaktır.

Ameliyata girdiğiniz. Operasyonunuzu geçirdiniz. Operasyondan sonra burnunuzda bir alçı göreceksiniz. Bu alçıya dikkat etmelisiniz. Burun alçısından huzursuz olup çıkarmak istediniz. Bunu sakın yapmayın. Burun alçısını kendiniz çıkarmamalısınız. Ameliyattan sonra bir de şişliklerle karşılaşacaksınız. Bu şişlikler moralinizi bozmasın. 6 ay kadar bu şişliklerle yaşayacaksınız ama 6. ay ile 12. ay arasında bu şişlikler tamamen kaybolacaktır.Estetik artık yaşamımızın bir parçası haline geldi. Kadın erkek herkes estetikle ilgili bir şeyler gördüğünde hemen okuma gereği duyuyor. Hatta bazen okuduğunu araştırma gereği de duyuyor. Bu estetik kavramının hayatımızda yer ettiğini gösterir. İnsanların geçmiş yıllara oranla estetiğe daha çok önem verdiğini gösterir.

 

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın