Çene Ameliyatı ve Törpüleme İşlemi

Çene törpüleme ameliyatı genelde çenesinden rahatsız olan ve çene operasyonu geçirmek isteyen bireylere uygulanmaktadır. Özellikle yüz şeklini etkileyen burun ve çene en önemli iki bölgedir.

Özellikle yüz şeklini etkileyen burun ve çene en önemli iki bölgedir. Doktorun ve ameliyat olacak kişinin gerekli hazırlıkları yapmasıyla üst çene ameliyatı başlar. Alt çene ameliyatında ise yine ilk olarak röntgen çekilir. Ameliyatın gidişatını hızlandırmak için önce alçı modelleri yapılır. Doktorun gerekli testleri ve işlemleri yapmasıyla alt çene ameliyatı başlamış olur.

Çene ucu törpüleme işlemi çene ucu yüze göre normalinden büyük olan kişilere uygulanan cerrahi bir operasyondur. Çene törpüleme ameliyatı tam anestezi ile profesyonel cihazların olduğu hastanelerde yapılması gerekir. Hastanın durumu ve çene için uygulanacak işlemler ameliyat süresini belirler. Çene ucu törpüleme ameliyatında kişinin yüz hatlarına tamamıyla uygun olabilmesi  için yüz germe ve burun estetiği ameliyatları aynı anda desteklenebilir.

Çene törpüleme ameliyatından sonra hastanın dikkat etmesi gereken bir takım ilaç kullanımı ve hareketleri vardır. Bu hareketler;

  • Ameliyattan sonra çenede şişlik ve morluklar oluşabilir.
  • Ameliyattan sonra ağırlar olacağı için Doktorun verdiği ağrıkesiciler kullanılmalıdır.
  • Ameliyat sonrası en az bir hafta yatarak dinlenilmesi gerekmektedir.

Çene törpüleme ameliyatı için kişiye göre alt yaş sınırı 19-20 yaşlarıdır. Normal bir insan yüzündeki kalıcı şeklinin  gelişimini bu yaşlarda tamamlamış olur. Çene ameliyatında fiyat operasyonun yapıldığı hastaneye ve yapılacak işleme göre değişim göstermektedir. Son derece basit ve isteyen her bireyin yaptırabileceği operasyonlar arasında yer alan bu çene törpüleme ameliyatını 18 yaşını geçmiş her birey isteğiyle yaptırabilmektedir.

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın