Zayıflamak İçin Kolay Diyet Yöntemi

Kilo vermek istiyorsunuz fakat spor salonlarına gitmeye ve ağır diyet programlarını uygulamaya iradeniz yetmiyor mu? Kolay diyet yöntemlerimiz ile bu dertlerden sizi kurtarıyoruz. Kilo vermek istiyorsanız önce kesin kararlar verip iradenizi mümkün olduğunca üst seviyelerde tutmanız gerekiyor. Bu yazımızda sizlere saatlerce koşu bandı üzerinde koşmanızdan bahsetmeyeceğiz.

Spor salonuna gitmeden kilolarınızdan kurtulmanız için birkaç yöntemi sıralayalım.

Yemeğe oturmadan 10 dakika önce bir bardak su tüketin. İçtiğiniz su size yemek yeme esnasında hafif tokluk hissi verecektir. Böylece sofrada fazla yemekten kurtulmuş olacaksanız. Aynı zamanda vücudunuzun günlük su ihtiyacının bir bölümünü de bu şekilde karşılayabilirsiniz.

Sıradanlığın önüne geçmeniz gerekir. Hazır salatalar yerine, evde sirke ile kendinize salata hazırlamak alacağanız kalori miktarını düşürür. Yine hazır olarak alacağınız kurutulmuş meyveler yerine market/pazardan alacağınız taze meyveleri tüketin. Taze meyvelerde daha az kalori miktarı bulunur.

Diyet programlarında tatlı tamamen yasaklanır. Çünkü vücuda elle tutulur faydası yoktur. Fakat bazı bireyler tatlı yemediği zaman el ve ayaklarında boşalma olur. Bunun sebebi vücut sürekli olarak çikolata tüketimine odaklanmıştır. Bir dönemde vücuda istediği çikolatayı vermeyince reaksiyon gösteriyor. El ve ayaklardaki boşalmanın sağlık açısından bir zararı yoktur. Fakat çikolataya alışmış bireyler diyet yaparken çikolatadan vazgeçemiyorsa bir parça bitter çikolata tüketmek yerinde bir karardır.

 

Porsiyonları küçük tutmaya özen gösterin. Tabağınızı bir kademe küçültmek psikolojik olarak sizi rahatlatacaktır. Tabağın daha az yemekle dolabildiğini görmek sizi tatmin eder.

Günlük hareket miktarınızı arttırın. Spor salonunuza gitmiyor olmanız gün içerisinde yapacağınız hareketleri tamamen bitirmeniz anlamına gelmiyor.  Bunun için evde egzersiz bile yapılabilir. Mümkün olduğunca fazla hareket etmek hem daha sağlıklı bir vücuda sahip olmanızı sağlar hem de kilo vermenize yardımcı olur. Otobüs ile işe veya eve giderken bir durak önce inmek size çok bir şey kaybettirmez. Fakat kalori yakmanızı sağlar. Eve çıkarken asansörü tercih etmeyip merdiven ile çıkarsanız yine kalori yakımını hızlandırırsınız. Bu gibi küçük değişiklikler günlük yakmanız gereken kalori miktarını tamamlar.

 

Kalorili içecekler tüketmeyin. Sıvı olarak tükettiğiniz kalorilerin farkında olmazsınız. Sonra kilo alıyorum diye hayıflanabilirsiniz. Kola, meyve suyu ve şeker içeren diğer içeceklerden uzak durun. Kola içmekten vazgeçemiyorsanız kola zeroyu tercih edebilirsiniz. Kola sağlığa zararlıdır ama zero olanı en azından kilo yapmaz.

 

Akşam yemeklerini geç saatlere bırakmadan hafif öğünler şeklinde yiyin. Akşam yemeğinizin kalorisi ortalama 500 kalori civarında olmalıdır. Uyumadan önce en az 2 saat önce akşam yemeğinizi yemeniz gerekir. Günün geç saatlerinde tükettiğiniz besinlerin sindirilmesi zor olur.

 

Günlük enerji ihtiyacınızı öğrenmek veya beden kitle endeksi ölçmek için http://diyetsaglikliyasam.com/ sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın