Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Her genç kızların hayallerini süsleyen güzel ve bir o kadar da göz alıcı gelinlik modeli vardır. Hayatımızın dönüm noktası olan ölümsüz aşkınızı resmiyete döktüğünüz o özel günde her genç kız gibi sizlerde göz kamaştırıcı ve hayran olunası bir güzelliğe sahip olmak istersiniz. Düğün denilince akla ilk gelen unsur sizlerinde tahmin edebileceği gibi gelinlik modelleri ve onu tamamlayan müthiş aksesuarları oluyor. Pekâlâ, gelinlik alırken öncelikle nelere dikkat etmeniz gerektiğini göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Gelinliğin güzelliğine, albenisine aldanmadan önce vücudunuzu iyi tanımalı ve ona göre bir seçim yapmalısınız. Hepinizin de bildiği gibi dört ana vücut tipi vardır. Bu vücut tiplerine en uygun gelinlik modelleri hakkında isterseniz sizlere az ve öz bir şekilde bilgi verelim. Dikdörtgen olan vücut şekli olan hanımlardansanız eğer gelinlik seçerken bel kısmını daha çok ön plana çıkaran kıvrımlı veya büzgülü bir gelinlik tercih etmelisiniz. Bu tercih sizler için deyim yerindeyse biçilmiş kaftan niteliği taşımaktadır. Vücut hatlarınızı bu şekilde daha çok güzel ve alımlı gösterebilirsiniz. Armudi vücut şekline sahip olan hanımlar kalça ve basen bölgelerinden yana dertleri olduğundan dolayı bu vücut şekline sahip olan hanımların kesinlikle ve kesinlikle düz kesim bire gelinlik tercih etmemeli, mümkünse tür gelinliklerden olabildiğince uzaklaşmalılar. Gelinlik ne kadar güzel olursa olsun gelinliği taşımak güzelliğinden daha önemlidir. Armudi tipi hanımların omuz ve kalça arasında ki oranı denkleştirmek için çok hafif vatkalı gelinlik tercih ederek aradaki farkı en aza indirebilirsiniz.

gelinlik seçmeye gitmeden modeller

HER GELİNLİK MODELİ HERKESE UYGUN MU?

Bayanlar her ne kadar gelinlik deyince aklımıza mükemmel modeller gelse de hayaller ve hayatlar deyip bize en uygun olanı almalıyız. Yani hayalimizdekini değil de bizlere uygun olanını almalıyız. Sizlere en uygun gelinliği alabilmek için vücut tipiniz çok iyi tanımalısınız. Elma tipli bir vücuda sahip iseniz eğer gelinlik seçerken üst kısmı uzun ve düz kesimli aynı zamanda biraz uzun kollu ve ya kapri kollu modeller tercih etmek göbek kısmınızda ki fazlalıkları bir nebzede olsa kapatacağına emin olabilirsiniz. Kum saati gibi bir vücudunuz varsa o güzel incecik belinizi ön plana çıkarmak için harekete geçmeli ve sakın ola ki düz bir model tercih etmemelisiniz. Belinizin inceliğini daha çok vurgulamak istiyorsanız omuz kısmı geniş belinize doğru incelen ve bel kısmını daha çok ön plana çıkaran bir gelinlik ile muhteşem bir görünüme sahip olabilirsiniz. Ayrıca hanımlar iş gelinlikle bitmiyor gelinlik yapan duvak ve çiçeğidir. Yani gelinlik ne kadar asil ise duvak ve çiçeği sizi bir o kadar daha asil olmanıza ve tıpkı bir prenses, kuğu ya da düğünüzde nasıl görünmek istiyorsanız yıldız olmak istiyorsanız ona dönüşmenizde önemli yardımcılarınızdır.

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın