Buzdolabındaki Yiyeceklerin Bozulup Bozulmadığını Anlamanın Yolu

Evinizden bir süre uzakta kalacaksanız veya kısa süreliğine tatile gidecekseniz sizlere mükemmel bir tavsiyem var.

Evinizden bir müddet uzakta kalacaksanız ya da kısa süreliğine tatile çıkacaksanız sizlere bir tavsiyem var. Bir kap içerisine su doldurun ve  dolabınıza/dondurucunuza koyun. Kabın içerisine koyduğunuz su donduktan sonra dolaptan çıkarın. Buzun üstüne bir bozuk para koyun ve geri dolabınıza yerleştirin. Bu şekilde evinizden uzakta da kalsanız, geri döndüğünüzde yiyeceklerinizin bozulup bozulmadığını anlayabileceksiniz.

Buzun üstüne koyduğunuz bozuk para buzun ortasından buzun içine girdiyse yiyecekleriniz kesinlikle bozulmuştur. Fakat bozuk paranız ilk bıraktığınız zamanki gibi duruyorsa, yiyecekleriniz hala taze demektir. Bu tavsiyeyi evinizden uzakta kalacağınız zamanlarda uygulayabilirsiniz.

yiyeceğin bozulduğunu nasıl anlarız

Bu sayede evinizde olmadığınızda elektrik kesilip yiyeceklerinizin bozulup bozulmadığını hemen fark edebilirsiniz.

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın