Yüzde Cilt Lekelerine Karşı, Maske Kullanımının Etkileri ve Cilt Maske Formülleri

cilt lekelerine karşı maske kullanımı

Leke Giderici Maske Tarifleri ve Etkileri Hakkında Bilgiler

Leke giderici işlemlerin arasında maske yıllardır uygulanan ve doğallığı ile kullanımı gönül rahatlığı ile yapılan bir uygulamadır. Etkileri ise kişiden kişiye farklılık gösterse de doğal leke çıkarıcıları arasında hala önemli bir yer elde etmiştir. Lazerle leke çıkartma tedavileri ki kadar etkileri büyük olmasa da belli oranda faydası mutlaka görülmektedir.

Cilt Lekelerinde Kabartma Tozu Uygulamaları ve Maskeleri

Kabartma tozunun yardımıyla hazırlanan maskelerle; güneş lekeleri, sivilceler, çiller ve cilt lekelerinden kurtulmanız mümkündür. Tatlı kaşığı ölçüleri ile hazırlanan tarifi hemen not edebilirsiniz. 1 kaşık yoğurt, 1 kaşık (Çay Kaşığı) kabartma tozu, 1 kaşık(çay kaşığı) limon suyu malzemelerinin karışımını ister maske ile isterse doğrudan cildinize sürebilirsiniz. Yüzünüzde ve ya cildinizin her hangi bir yerinde uygulanabilen bu maddeler sayesinde birkaç deneme sonrasında mükemmel etkisine sizde hayran kalacaksınız.
Yüzde çıkan siyah lekelerden de birçok kişi muzdarip durumdadır. Buna karşı yine kabartma tozu bulunmaz bir kaftan olacaktır. Yine 1 çay kaşığı kabartma tozunun yardımı ile 1 dal(tutam) üzümü; suyu gelene kadar karıştırmanız gerekir. Karıştırma işleminin hemen ardından bu karışımı siyah lekelere uygulayabilirsiniz. Karışımının sürülmesinin ardından ise beklenmesi gereken süre 20 dakikadır.
Ayrıca sadece güneş ışınlarının etkisi ile oluşan lekelere karşı da karışım tarifi verelim. Aynı şekilde 1 çay kaşığı kabartma tozunun yardımına gereksinim duyacağız. Kabartma tozunun yanına ise süzme yoğurt hazırlayacağız. Bu miktar ise 1 tatlı kaşığı kadar olabilir. Son olarak da bir çorba kaşığı kadar yulaf ununun rendelenmesi ile oluşan bu üçlü karışımı karıştıracağız. Ayrıca patatesin suyunu çıkartıp bu karşıma dahil edeceğiz. Cildiniz emdikçe ilacın sürülmesine devam edeceğiz ve özellikle güneşe çıkmadan bu karışımdan faydalanabilirsiniz.

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın