Yüz ve Vücuttaki Yanık İzi Nasıl Kapatılır?

Yanık izleri hiç kimsenin istemeyeceği bir durum olmaktadır. Yanık izleri sonucunda bireylerde büyük ölçüde öz güven problemi yaşanmaktadır. Yanık izi nedeni ile sosyal yaşamda kopmalar meydana gelmektedir. Yanık izleri ayrıca kötü bir görünüm elde edilmesine neden olmaktadır. Yanık izleri yüzde olduğu zaman ise oldukça can sıkıcı bir durum olmaktadır. Fakat kozmetik ve tıp sektörünün çok fazla gelişmesi sonucunda artık bir dert olmaktan çıkmaktadır. Yüz ve vücutta olan yanık izlerinin kapatılması için size önereceğimi yöntemler ise aşağıda sıralanmaktadır.

  • Yanık izlerinin kapatılması makyaj uygulamaları ile mümkün olmaktadır. Makyaj uygulamaları esnasında ise dikkat edilecek birçok husus yer almaktadır. Makyaj malzemesi tercihinin doğru olması gerekmektedir. Öncelikli olarak yanık izlerinin kapatılması için kapatıcılar kullanılmalıdır. Doğru kapatıcı tercihinden sonra ise kapatıcı üzerine fondöten uygulamasının yapılması gerekmektedir. Fondöten uygulamasından sonra ise çeşitli kontür uygulamaları sonucunda renk oyunları uygulanarak yanıklar kapatılmaktadır.
  • Yanık izlerinin kapatılmasının için ise bir diğer öneri arasında estetik operasyon gelmektedir. Estetik operasyona başlanmadan önce yanık izlerinin olduğu bölgelere çeşitli krem tedavileri yapılmaktadır. Daha sonrasında ise izler üzerine yapılacak estetik operasyon ile yanık izlerinin geçmesi sağlanmaktadır.

Yanık dereceleri ise farklılık göstermektedir. Yanık izlerinin derecesinin çok fazla olduğu durumlarda kapatmak oldukça zor olmaktadır. Uzun ve uğraştırıcı makyaj uygulamaları ise bireyler tarafından pek tercih edilmemektedir. Bu nedenden dolayı da estetik operasyon yaptırmak daha akıllıca bir çözüm olmaktadır.

Yanık derecesinin az olduğu durumlarda ise makyaj uygulamaları sonucunda yanık izleri çok kolay bir şekilde kapatılmaktadır. Makyaj uygulaması yapılmadan önce de kalıcılığın artması için mutlaka baz ve kapatıcı uygulamalarının yapılması gerekmektedir. Bunun sonucunda ise yanık izi kolay bir şekilde kapatılmaktadır.

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın