Yüz Kemikleri Estetiği Nasıl Gerçekleştirilir?

 

Yüz kemikleri estetiği içerisinde değerlendirilen uzuvlar çene kemiği ve elmacık kemiği olarak ifade edilmektedir. Bu kemiklerin yüz görünümüne önemli bir katkı sağlamasından kaynaklı olarak; bu yönde yapılacak olan cerrahi müdahaleler de yüz hatlarını belirgin bir biçimde değiştirecek türde yer alacaktır. Bu tip kemiklere dayalı yapılacak olan ameliyat şekli; zaman içerisinde kemiklerin dikdörtgen bir yapıya kazanmasından kaynaklı olarak ortaya çıkmakta olup; yüzdeki şekil değişiminden dolayı da ortaya çıkmaktadır. Yüz kemiği estetiği içerisinde gerçekleştirilecek olan ameliyatlar da söz konusu kemikleri yeniden ortaya çıkmasına da neden olacak türde de varlık göstermesi ile de bilinecektir.

Yüz Kemikleri Estetiğinde Protez Kullanımı

Yüz üzerinde bulunan çene kemiği ve elmacık kemiği zaman içerisinde daha küçük bir yapıya dönüşebilir. Bu kemikleri eski haline dönüştürmek adına da protez kullanımı da söz konusu olacaktır. elmacık kemiği protez seçeneği kapsamında söz konusu yüz kemiklerinin daha büyük ve daha fazla göze çarpan bir hale dönüşmesi de sağlanabilecek şekilde de yer alacaktır. Bununla beraber de alt çene ucu protez dahilinde de çene tipinde değişim oluşan ve deformasyonun da söz konusu olmasından dolayı da fayda sağlayarak; yüz görüntüsünü eski haline getirebilecek şekilde de gündeme gelecektir.

Yüz kemiklerine dair yapılacak olan cerrahi işlemler aşamasında sadece protez kullanılmamakla beraber; aynı zamanda da yağ aktarımı sonrasında da bu tip işlemler gerçekleştirilmektedir. Hastaların farklı uzuvlarından alınacak olan yağlar kapsamında da yüz kemiği ameliyatı gerçekleşecek olup; kemiklerin daha belirgin bir pozisyona erişmesi durumu da ortaya çıkacaktır. Bu aşamada da gereken görüntüye erişmesi durumu da söz konusu olmakla beraber; hastaların hedefledikleri sonuçlara erişmeleri durumu da ortaya çıkacaktır.

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın