Yüz Estetiği Ameliyatından Sonra İz Kalır Mı?

Yüzlerce okuyucunun merak ettiği yüz estetiği ameliyatlarından sonra iz kalır mı sorusunun cevabını sizin için araştırdık. Cerrahi olarak yüz estetiği tercih eden kişilerin en çok merak ettiği ve sürekli bize de yönelttiği soru, iple germe uygulamalarında iz kalıp kalmayacağıdır.

Her ameliyattan sonra estetik dikiş atılsa bile bir izin kaldığı bilinir. Ancak bu iz, saçlı deriye yapılacağı için göze çarpmamaktadır. Yüz estetiğinde iki yere kesi atılır. Birincisi saçlı deri, diğeri dudak içi ya da göz kapağı altıdır. Göz kapağındaki iz görülebileceği için genelde dudak içinden kesi yapılarak yüzün askılanması sağlanır.

Derinin içine yerleştirilen çok ince ipliklerle yüzün askıya alınması, derinin altından gerçekleşir ve üst kısımda çok az bir kesi ile askılama yapılacak alet yerleştirilerek işlem gerçekleşir.

Estetik Dikiş İzi Kalır Mı

Ameliyatta Uygulanan Anestezi Yöntemi

Ameliyatta genel anestezi uygulanmaktadır. Ayrıca hastanın kesi yapılacak olan alanına da anestezik kremler sürülmektedir.

Hasta herhangi bir acı duymadığı gibi, kanama riski de oldukça az olan bir cerrahi operasyondur.

Ameliyat Öncesi ve Sonrası

Yüz estetiği öncesi hastanın ;

 • Aspirin gibi kan sulandırıcı ilaçları,
 • Alkol kullanımını,
 • E vitamini kullanımını 10 gün öncesine kadar bırakmış olması şarttır.

Ameliyat için gerekli hazırlıklardan sonra hastanın bir gece hastanede kalması ya da direkt taburcu edilmesi mümkün olabilmektedir. Hasta 2 gün sonra normal yaşamına dönebilir ve ameliyattan sonra aşağıdaki konulara dikkat etmesi oldukça önemlidir.

 • Güneş ışığına direk maruz kalmaktan kaçınılması,
 • 1 hafta süreyle makyaj yapmaması,
 • Ağır spor aktivitelerinden kaçınılması
 • Yüze darbe alınmaması gibi durumlara dikkat edilmesi şarttır.

Ameliyatı Yaptıran Hasta Görüşleri

Yüz estetiği yaptıranlar artık ameliyatsız cilt gençleştirme yöntemlerini tercih etmektedir. Ama hastanın kırışıkları fazlaysa, cerrahi operasyon da tercih edilebilir.

Ameliyat sonucu gözle görülür ve belirgin olduğu için genel sonuç memnuniyet yönündedir. Ancak bazı durumlarda yüzde asimetrik durumlar söz konusu olabilir ve bu da hastanın beğenisini engelleyici ve memnun etmeyici bir duruma neden olur.

 

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

2 Yorum

 1. nazlı Reply

  alt komşum yüzüne estetik yaptırmıştı 10 gün sonra yüzündeki şişlik ve morluklar geçmişti. Yüzünde hiçbir iz yoktu

 2. idil benli Reply

  yüz estetiği ameliyatında yüz felci olma varmıdır

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın