Yüz Dolgusu Cildin Yaşlanmasında Etkisi ve Gençliğin İksiri

yüz dolgusu

Son dönemlerin trendi haline gelen ve botoks uygulamasını adeta ortadan kaldıran, yüz dolgusu ve yanak dolguları sağlıklı olması sebebi ile de daha fazla tercih ediliyor.

Yüz Dolgusu Zamanla Kaybolan Maddelerin Yerine İadesi İşlemidir

Yüz dolgusu zamanla yaşlanan insanların kaybettikleri maddeleri yeniden alması için geliştirilen estetik işlemdir. Bu sayede Hyalüronik asit işlemi uygulanan yanak daha canlı hale gelecektir ve gençleşecektir. Görünüme doğrudan katkı yapan bu sistemin tamamen sağlıklı olması için kullanılan malzemelerin önemi büyüktür. Kırışıklıklarda ki etkisi de oldukça yüksektir. Dünya genelinde en sık tercih edilen estetik işlemler arasında dikkat çeker.

Yüz Dolgusu Zararları Nelerdir, Yüz Dolgusu Yaptırmalı mıyım?

Yüz ve yanak dolgusu içeriğinde barındırdığı maddeler ile zararlı olabilir. Dolgu maddelerinin yüze uygulanması sonrasında olumsuz yan etkileri öngörülebilmektedir. Bu yan etkileri olasılık olarak değerlendirildiğinde bu etkiyi ortadan kaldırmak için madde gereksinimine ihtiyaç duyulmuştur. Bu kapsamda geliştirilen hyalüronik asittir maddesi sayesinde olumsuz olası etkilerin vücuttan atılması mümkün hale gelmektedir. Risk düzeyi böylece ortadan kalkar. Kıacası hyalüronik asittir içeren dolgu malzemeleri tercih edilmelidir ve hyalüronik asittir içermeyen dolgu maddelerinin yüz bölgesine uygulanmasına asla izin verilmemelidir. Bunun yanı sıra yanak dolgusu işlemini sıradan yerlerde ve uzman olmayan kişilerce yapılmaması da olmazsa olmazdır. Sırf ücretten tasarruf yaparım düşüncesi ile sağlığınızı riske atmamalısınız.
Yanak dolguları içeriğinde barındırdığı maddeler ile cilde canlılık ve gençlik katar. Uygulanan maddelerin kaybettiği maddelerin geri alınmasında etki sağlaması bir yana bu maddelerin sağlıklı olması en büyük gerekliliktir. Zarar vermesi muhtemel malzemelerin uygulanması sebebi ile olası yan etkilerin yaşanmasının önüne geçmek için hyalüronik asittir içeriği akıllardan çıkarılmamalıdır. Ayrıca dolgu ile geçici kızarıklıklar vb. durumlar normal olarak değerlendirilmektedir.

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın