Yanakta Gamze Nasıl Yapılır? Gamze Estetiği

yanakta gamze estetiği

Bazı kişilerde doğuştan var olan gamzeler, aslında kasların kısa kalması sonucu meydana gelen bir anomalidir. Yanakta gamze estetiği kişiyi hem çekici hem de sempatik göstermekte. Fakat doğuştan var olan bu gamzeler kilo alıp vermeye bağlı olarak ve yaşın ilerlemesi sebebiyle belirginliğini kaybetmektedir.

Gamze estetiği sayesinde bu kısımların görünümü artırılmakta ve yanaklara güzel görünüm getirilmektedir. Sadece yanaklara yapılmayan bu estetik müdahale aynı zamanda kalça bitiminde ki Venüs bölgesine de yapılabilmektedir.

Gamze Nedir?

Yüz kısmının burun yanına doğru uzanan kısımda doğuştan var olan çukurlaşmaya gamze denilir. Yanaklarda ilgi çekici bir görünüm uyandıran gamzeler istenirse 18 yaşından sonra estetik ameliyat ile yapılabilir.

Yanakta Gamze Nasıl Yapılır?

Yanak gamzesi yalnızca 30 dakikalık bir operasyon ile yapılabilir. Gamze ameliyatı olmadan önce uzman estetik cerrah yanaklarda hangi bölümlerde gamzelerin çıkması gerektiğini belirler. Cerrahi müdahale ile yapılan bu estetik ameliyat lokal anestezi ile yapılır. Daha önceden gamzesi olmayanlarda bu ameliyatı yaptırmak isteyebilir.

Operasyon esnasında dudak ve yüz mimiklerinde ki kaslara göre gamze oluşumu gerçekleştirilecektir. Kasların dikimi ile gamzenin işlevi doğru bir şekilde ayarlanır. Estetik sonrası dikim yapıldığı bölgede bir miktar şişlik olabilir. Bu şişlikler yaklaşık 1 hafta içerisinde ortadan kalkar. Dikiş ipleri zamanla kendiliğinden eriyerek gamzelerin görünümü ortaya çıkar.

Gamze estetiğinin yapıldığı gün hastanın yediklerine dikkat etmesi gerekir. Özellikle sert ve kabuklu besinlerden uzak durmalı, yumuşak besinler tüketmelidir. Yalnızca birkaç gün ağrı hissedilmesi normal kabul edilir. Doktorunuz operasyon sonrası herhangi bir enfeksiyona karşı antibiyotik vermekte ve ağrı kesici ilaçlar ile yaşayabileceğiniz ağrıları azaltmaktadır.

Yanakta ki Gamze Eski Haline Döner Mi?

Gamze estetiğinde kişi gamzelerinden sıkıldığı vakit istediği zaman eski haline döndürebilir. Bu da estetiğin oldukça büyük avantajıdır. Kişi sıkılırsa veya memnun olmazsa yanaklardaki gamzelerden kurtulabilir. Kişi kendine yakıştırmadığı gamzeleri istediği zaman yok ettirebilir. Geri dönüş operasyonu ise oldukça basittir.

Yanak Gamze Estetiği Riskleri Nelerdir?

Her türlü estetik müdahalede olduğu gibi yanak gamze estetiğinde de kanama riski ya da enfeksiyon kapma riski vardır. Bu tip durumlarda doktorunuzun yapacağı küçük bir müdahale ya da vereceği bir ilaç ile sorunlardan kurtulma olanağı mevcuttur.

Diğer bir risk ise gamze istenen bölümden gerekli doku çıkarılsa da gamze olmama riski bulunur. Tam tersi çıkarılan doku büyük ise yanaklarda çöküklük olma durumu olabilir. Böyle bir riskte gamzelerin yapay görünme durumu vardır. Ancak yaşanan tüm bu olumsuz durumlara doktorunuz basit bir müdahale ile karşı koyabilir.

Yanakta gamze estetiği sonrası yüzde ağrı ve ödem oluşma karşılaşılabilecek negatif durumlar arasındadır. Eğer ödem ve ağrı uzun süre devam ederse hastanın mutlaka doktora başvurması gerekir.

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın