Örümcek Ağı Estetiğinde Kaç Adet İp Kullanılır?

Ameliyatsız bir şekilde cilt germe estetiğine örümcek ağı estetiği denilmektedir. Bu işlem anestezik kremler ile birlikte cildin uyuşturulması ile yapılan bir işlemdir. Genel bir uyuşturma yapılmadan lokal bir şekilde uyuşturulma yapılarak oluşturulan işlemin başarı oranı günümüzde oldukça fazladır.

PDO denilen medikal iplerin, ince uçlu iğneler vesilesi ile cilt alt dokusuna yerleştirilerek cildin alt kısmında örümcek ağı şeklinde örülmesi suretiyle yapılan bir işlemdir. En fazla cildinde sarkma ve kırışıklık olan bayanların başvurduğu bu yöntemde bir çok ip çeşidi kullanılmaktadır.

Örümcek ağı estetiği için kullanılan iğneler toplam 20 kadardır. Sadece sarkmış bölgelerde değil sarkmaya meyli olan bölgelerde de yapılan örümcek ağı estetiğinde kaç adet ip kullanılır sorusuna örümcek ağı işlemlerinde 200 adet ip kullanılır.

Hangi Bölgelere Örümcek Ağı Estetiği Yapılabilir?

Örümcek ağı estetiği denildiğinde insanların aklına ne kadar da yüz bölgesi gelse de örümcek ağı sadece yüz bölgesine yapılan bir işlem değildir. Örümcek ağı işlem çeşitliliği ne kadar görülse de örümcek ağı estetiği kalçalar, popo üst bölgesi, bacak iç bölgesi, iç kol bölgesi, göğüs bölgesi, karın bölgesi, vajina bölgesi için örümcek ağı operasyonu yapılabilir.

Örümcek ağı uygulaması hastanın isteğine göre istediği cilt bölgesinden yapılmaktadır. Bu uygulamayı yaptıran kişilerde popo büyütme, göğüs büyütme ve burun estetiği de bazı zamanlarda aynı anda yapılabilir.

Özel krem veya lokal bir şekilde uyuşturulabilen cilt alanlarında yapılan örümcek ağı estetiği tekniği dinlenmeye ve yatak istirahatına gerek görülmeden kısa bir sürede geçmektedir. Hatta hastane çıkışında örümcek ağı yaptıran kişiler sağlıklı makyaj malzemeleri ile makyajını bile yaparak çıkabilirler.

Örümcek Ağı Estetiğinin Yan Etkileri Nelerdir?

Örümcek ağı estetiğinde hiçbir şekilde komplikasyon görülmemektedir. Çok hassas bir cilde sahip olanlarda bazı zamanlarda hafif morarma ve şişmeler görülse de bu etkilerin çok kısa bir süre içerisinde kaybolarak kişinin cildi berraklık kazanır. Örümcek ağı yaptırmayı isteyen kişilerde genellikle ağız ve dudak çevresinde kırışıklık, çene ve gıdıkta sarkma ve yüz gençliğinden memnun olmayan kişilerin talebi olmaktadır.

 

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın