Hollywood Yanağı Estetiği (Bişektomi)

Bişektomi estetiği

Hollywood yanağı estetiği üçgen yüz yapısına sahip olmak isteyen yıldızların yaptırdığı bir estetik türüdür. Yanaklar ince yapıda ve yüz ters üçgen bir görünüme sahiptir. Bişektomi olarak bilinen bu yüz estetiği ağız kısmından girilerek yanak içerisinde ki yağ yastığının bir miktar çıkarılması işlemidir. Hollywood yıldızları bu operasyon ile istedikleri yüz yapısına kavuşmaktadır.

Yanak İnceltme Estetiği Nasıl Yapılır?

Bu estetik operasyon öncesi kanı sulandırıcı ilaçlardan ve besinlerden uzak durmak gereklidir. Özellikle aspirin vb. ilaç kullanımları varsa bunlar ameliyata 7 ya da 10 gün kala bırakılmadır. Ameliyat öncesi hastanın kan tahlilleri yapılır ve olumlu sonuç alınırsa ameliyat için hazırlanır. Kişinin yanak yapısı incelenir ve doku analiz edilir. Ağız içerisinde 1 cm’lik kesi yapılır. Bu kesi ile yanağa ulaşılır ve yağ alma işlemi yapılır. İşlem sonunda ağız içerisinde ki açılan kesiye dikiş atılır. Ameliyat esnasında herhangi bir acı ya da ağrı hissedilmez.

İstenirse bu operasyon yanağın dış kısmından da yapılabilmektedir. Özel kanüller kullanılarak yapılan ve dış kısmından cilt altı yağ dokularına ulaşılarak liposuction ile yağlar alınır. Bazı kişiler sonuçların daha tatmin edici olması için hem ağız içinden hem de yanaktan bu iki işlemi de istemektedir.

Genel anestezi veya lokal anestezi yöntemi ile yapılan bu ameliyat yaklaşık yarım saatle 1 saat arasında sürmektedir. Hastanede yatmaya gerek yoktur. Ameliyat sonrası olası rahatsızlıklar arasında ağız içinde hafif sızıntı ve yüzde ödem oluşmasıdır.

Yanak İnceltme Estetiği Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Bişektomi ameliyatı sonrası hasta doktor tavsiyelerine uymalıdır.
 • Enfeksiyon riskine karşı antibiyotik tedavisi uygulanır ve ağız içerisinde ki kesinin bakımı için ağız gargarası verilmektedir. Ağız içi temizliği oldukça önemlidir.
 • Ameliyat sonrası kişi aynı gün taburcu olmaktadır. Fakat ağızda ki kesiğe kesinlikle dikkat etmelidir. 3 ya da 4 gün yumuşak ve sıvı gıdalar tüketilmelidir.
 • Ağızdaki dikişler kendiliğinden düşmekte ve 1 hafta içerisinde bu yara iyileşmektedir. Bazı kişilerde yara iyileşmesi 10 günü bulmaktadır. Bu nedenle dikişe zarar verecek sert gıdalar tüketilmemelidir.
 • 2 ya da 3 ay içerisinde yüzün şekli oturmakta ve dışarıdan herhangi bir iz görünmemektedir.

Yanak İnceltme Estetiğinin Avantajları Nelerdir?

 • Kişi bu operasyonda aynı gün normal yaşamına dönebilir.
 • Açılan kesi kısa süre içerisinde kapandığından hastanın rahatsızlık duyması önlenmektedir.
 • Yüz inceltme ameliyatı ile kişinin yüz hatları orantı kazanmaktadır.
 • Ters üçgen görünüme sahip Hollywood yanağı kişinin yüz görünümüne güzellik katmakta ve özgüven kazandırmaktadır.
 • %100 olumlu sonuç veren bu operasyon bir çok kişi tarafından yaptırılmaktadır.
 • Bişektomi ameliyatı uzman plastik cerrahlar tarafından ameliyat ortamında yapılmaktadır. Hollywood yıldızları da bu ameliyat ile ters üçgen görünüme sahip yüz hatlarına kavuşmaktadır.

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın