Gamze Estetiği Nasıl Yapılır?

Yüze sevimli bir görünüm katmakta olan ve bununla birlikte kişinin gülümsemesini daha sempatik gösteren gamzeler doğuştan doku eksikliği sebebi ile meydana gelmekte olup, kişilerin çene, yanak gibi bölgelerinde olmak ile birlikte belde de gamzeler bulunmaktadır. Ancak bazı toplumlarda şans göstergesi olarak da kabul edilmekte olup herkeste bulunmamaktadır. Gamze her ne kadar doku eksikliği olarak tanımlanmış olsa da görünüm olarak güzel durması ve dikkat çekmesi sebebi ile gamzesi bulunmayan kişiler gamzeleri olan kişilere imrenmekte ve gamzeleri olması için birçok yanlış teknik uygulamaktadırlar.

 

Gamzelere sahip olmayıp yüzlerinde gamze olmasını isteyen kişiler, teknolojinin gelişmesi ile birlikte artık istedikleri gamzelere sahip olabileceklerdir. Teknolojinin ilerlemesi ve estetik alanında oldukça yol kat edilmesi ile birlikte gamze estetiği yapılarak kişilere kalıcı olarak gamze yapılabilmektedir. Gamzenin asıl oluşum nedeni zigomaticus adı verilen kasın gelişmemesinden kaynaklı bir sorundur. Yani kısa kalan kaslar sebebi ile yanak ya da çene bölgesinde meydana gelen çöküntüdür. Gamze estetiği cerrahi olarak gamze oluşturulurken dokuyu desteklemekte olan kasa hasar vererek doku çöküntüsü sağlayarak gerçekleştirilmekte olup gelişen teknolojiler ile on beş dakika gibi kısa bir süre içerisinde yapılan bir operasyon ile gerçekleşmektedir. Gamze estetiği yapımı gerek yanak ve çene bölgesinde gerek ise bel bölgesinde yapılacak olan deri altı dokusunun azaltılması ya da deri altı dokusunun kaslara sabitlenmesi ile oluşturulmaktadır. Ancak bel bölgesinde oluşturulacak olan gamzelerde sadece alt yağ dokuları alınarak yapılmaktadır. Gamze estetiği sınırlı uyuşturma ile yapılmakta olup ağız içerisinden yapılan kesikler ile yanak kasından parça alınıp o bölgede zayıflık oluşturulur. Daha sonrasında kesi dikilir. Gamze estetiği sonrası bir hafta boyunca hafif şişlik ya da morluk gözlemlenebilmektedir.

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın