Fransız Yüz Askısı Nedir?

Yüz askılama işlemi Fransa’da geliştirilen ve ameliyatsız yüz germe operasyonları arasında yer alan içi polyester dışı silikondan yapılmış esnek ipler ile gerdirilmesi işlemidir. Hem kadınlar hem de erkekler için ideal olan bu uygulama yaşlanma sürecini geciktirmekte ve cildi eski görünümüne kavuşturmaktadır. Ciltte sarkma ve kırışma meydana gelmişse ya da kişide yüz felci varsa bu hastalıkların tedavisinde de Fransız askısı yöntemi tercih edilmektedir.

İnsan vücuduna uyumlu olan bu malzemeler uzun yıllar cilt altında kalabilir. Polyester ve ciltle uyumlu silikon malzemeden üretilen ipler sarkmaları düzeltir, yüze genç görünüm verir ve en önemli avantajı ise ameliyatsız yapılmasıdır.

Fransız Askısı Tercih Etme Nedenleri

  • 5 ila 10 yıl arasında kalıcı olan bu ameliyatsız yüz germe işlemi kişide ki doğal ifadeyi korur.
  • Cerrahi bir müdahale ile uğraşmak istemeyenler ve kısa süre geçerli olan yüz germe estetiklerini istemeyenler Fransız askısını tercih edebilir.
  • Esnek ipleri sayesinde oldukça kolay kullanıma sahip bu iplerin kopma riski yoktur. Mimikleri kısıtlamaz ve cildi gergin bir görünüme kavuşturur.

Fransız Askısı Hangi Bölgeler İçin Uygundur?

Yüz ve vücut sarkmaları için kullanılan bu estetik yanaklara, çene altına, boyuna, kaşlara, elmacık kemiklerine, yüzde ki oval kısımlara yapılabilir. Aynı zamanda göğüs, kol, kalça ve bacaklara da bu estetik operasyon uygulanabilir.

Cildi aşırı sarkmış kişilere uygulanmaz. İpler yüzde yalnızca hacimsel çizgiler oluştururlar. Sonucu istenildiği gibi olmayacak kişilere bu işlem uygulanmaz.

Estetik olarak hoş ve etkili bir görünüm için cildin ince yapıda olması gerekir. Cilt aynı zamanda hafif bir gevşeklik göstermelidir.

Aşırı ince ciltlerde ve kırışıklıklarda istenilen sonuç elde edilmez.

Cilt yüzeyi kalın ve ağır ise bu durumda ipler yetersiz kalacak, cilt istenilen güzelliğe ulaşamayacaktır.

Fransız Yüz Askılama Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Fransız yüz askısı dışarıdan fark edilmeyecek şekilde cilde uygulanmaktadır. Yüzde ki sarkmaları toparlar ve derinleşen çizgileri yok eder. Bu operasyonda dikiş izi olmaz. Sarkmalar üzerinde oldukça etkili olan bu operasyon doğal bir tazelik sağlar ve kişinin ifadesini bozmaz. Cildi eski sağlığına kavuşturan ve cildin kolajen üretimini destekleyen Fransız askısı estetiği 2 gün ila 2 hafta arasında iyileşir.

35 yaşından büyük herkese yapılabilen bu askılama estetiği yalnızca tek seans ile uygulanır. Eğer tekrar istenirse 5 yıl sonra yine aynı operasyon yapılabilir. Bu işlemden birkaç sene sonra isterseniz ipleri gerdirtebilir, yeni iplikler ile yeni işlemler yaptırabilir ya da farklı bir gençleştirme yöntemini tercih edebilirsiniz.

Lokal anestezi altında 45 dakika ile 1 saat arasında süren yüz germe işleminde ipler deri altına yerleştirilir. İpler kulak üzerine tutturulur ve dikiş gerekmez. İşlem sonrası için herhangi bir ağrı duyulursa doktorunuzun verdiği ağrı kesicileri kullanabilirsiniz.

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın