Ameliyatsız İple Yüz Germe

Kırışıkları artacak diye gülmeyen insan sayısının yükseldiği günümüzde, estetik cerrahinin gelişmesi aslında yaşlanmayı engelleme yollarını da arttırdı.

Cerrahi ya da cerrahi olmayan müdahaleler sayesinde artık uzun yıllar 30 yaşında gibi görünebilirsiniz. Ameliyatsız iple yüz germe yöntemlerinin oldukça başarılı sonuçlar vermesi, her gelir grubundaki insanın bu alanda gençleşebileceği yöntem, neşterin yerini iğnelerin almasını sağlıyor.

Başarılı bir şekilde sonuçlanan uygulamalarda ülkemiz epeyce popüler hale geldiği için, yurtdışından da sağlık turizmi kapsamında binlerce insan, ameliyatsız yüz germe ve benzeri estetik operasyonlar için ülkemizi ziyaret ediyor.

Ameliyatsız Yüz Germe Uygulamaları Nelerdir?

Ülkemizde de çok sık tercih edilen ameliyatsız yüz germe uygulamaları genelde aşağıdaki yöntemlerdir.

 • Dolgu ve botoks uygulamaları,
 • İple yüz germe,
 • Lazerle yüz gençleştirme,
 • Ultra terapi yöntemleri,
 • Altın iğne ile yüz germe.
 • İple Yüz Germe

İple yüz germe, mikro iğneler yardımıyla yüzün gerilmesi ve her geçen gün daha genç görünmesi ile sonuçlanan bir operasyondur.

İple Yüz Germe Kimler İçin Uygundur?

İple yüz germe uygulaması, 35 yaştan itibaren sıklıkla uygulanıp tercih edilmekle birlikte, kişinin cildinin yapısına göre değişiklik göstermektedir.

İple yüz germe uygulaması, en çok tercih edilen operasyonlardan biridir. Bunun en önemli sebebi, en fazla 1 saatlik bir işlem olması ve 2 yıla kadar kalıcılık sağlamasıdır. Ekonomik olarak da iple yüz germe yaptıranlar dolgu gibi geçici çözümlere göre daha memnun olarak uygulamadan yararlanmaktadır.

İple Germe Yaptıranların Yorumları

Ameliyatsız iple germe yaptıranlar sonuçtan memnundur. Uygulamanın oldukça kolay olması, her yerde yaptırılabilmesi anlamına gelmemektedir.

İple yüz germe için doğru yerlere enjeksiyon yapılması, kişinin cildinin iyi bir şekilde analiz edilmesi oldukça önemlidir. Aksi halde ciltte yan etkiler görülebilir ve hasta yeterince ikna olmamışsa, memnun kalmayabilir.

Profesyonel hekimlerin yaptığı uygulama sonuçlarından memnun kalınmaktadır. Önceki işlerin hasta tarafından görülmesi, oldukça önemlidir.

İple Yüz Germe Hangi Anestezi ile Yapılır?

İple yüz germe için kullanılan lokal anestezi, kremlerle uygulanmaktadır. Kremler sayesinde hasta herhangi bir acı ya da ağrı hissetmemektedir.

 

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

2 Yorum

 1. dilan Reply

  ben ip ile yüzümü gerginleştirmek istiyorum. fakat bütçem çok fazla yok. sürekli yaptırmak istemiyorum ne yapmam gerekli?

  • biestetik Reply

   İp ile ameliyatsız şekilde yaptıracağınız estetik maksimum 3 yıl dayanmaktadır. Bu yüzden her 3 yılda bir tekrar estetik yaptırmanız gerekecektir. Bunu göz önüne alarak bütçenizi tartabilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın